Nauka nie musi być trudna

Skup się! Uważaj! Skoncentruj się! Myśl! Takie słowa z pewnością słyszy każdy uczeń.

Wielu  rodziców mających swoją pociechę w szkole prawdopodobnie przeżywa katusze wraz ze swoim ślęczącym nad lekcjami dzieckiem. Mijają lata, mija beztroskie dzieciństwo, przed uczniem z roku na rok piętrzy się zwiększający się stos podręczników, a rodziców ogarnia coraz większa frustracja.

Jedną z przyczyn ciągnącego się przez lata koszmaru jest brak umiejętności skupienia uwagi, brak umiejętności szybkiego i skutecznego uczenia się. Można temu zaradzić. Odpowiedzią może być Szkoła Pamięci IQ.

Do tej niezwykłej szkoły dzieci przychodzą z radością. Różnorodność ćwiczeń powoduje, że nikt nie odczuwa nudy, a odpowiednia ich forma sprawia, że ma się poczucie dobrej zabawy prowadzonej w fantastycznej atmosferze. Uczniowie i rodzice dość szybko przekonują się, że im wyższy poziom koncentracji, tym większa efektywność nauki. Interaktywny trening szarych komórek sprawia, że zwiększa się potencjał intelektualny i nauka zaczyna przychodzić z łatwością. Odrabianie lekcji przestaje być zmorą dzieci i rodziców, uczniowie nauczą uczyć się, a uzyskana wiedza nie wyparowuje. Dzieci stają się samodzielne, rodzice mogą odetchnąć.

Wbrew nazwie, Szkoła Pamięci IQ ćwiczy nie tylko pamięć, ale także wszystkie funkcje poznawcze, w tym koncentrację uwagi, kreatywność, analizowanie, logiczne myślenie, wyobraźnię, słuchanie ze zrozumieniem, selekcjonowanie informacji. Już po kilku tygodniach wzrasta tempo pracy umysłowej. Uczniowie posiądą też umiejętność szybkiego czytania i rozumienia tekstu. Nabyte umiejętności bardzo sprzyjają nauce języków obcych, a  oszczędność czasu w konsekwencji, pozwala na rozwijanie swych pasji i zainteresowań. Źródłem satysfakcji jest także znaczny wzrost samooceny, a uzyskane  umiejętności ułatwią naukę na wszystkich dalszych szczeblach edukacji.

Interaktywne zajęcia w tej nietypowej szkole są bardzo atrakcyjne i bardzo lubiane przez uczniów.

Istniejąca już 24 lata Szkoła Pamięci IQ w Koszalinie od kilku lat prowadzi także swój oddział w Kołobrzegu przy ulicy Słowińców 1. To szkoła dla wszystkich: od dzieci dopiero rozpoczynających swą szkolną edukację, poprzez szkołę podstawową, gimnazjum, szkołę średnią i studentów, do osób dorosłych. Zajęcia prowadzone są w grupach wiekowych dwa razy w tygodniu przez półtorej godziny (dwie godziny lekcyjne).

Swą ofertę Szkoła kieruje także do osób, których aktywność zawodowa już wygasła, ale pragną utrzymać, a nawet zwiększyć  swą sprawność intelektualną. Pomoc znajdą tu też osoby, których sprawność intelektualna została obniżona na skutek różnych zdarzeń losowych. W tym wypadku nauka odbywa się indywidualnie.

Olga Wierzbicka - Kromkiewicz - prowadząca kołobrzeski oddział Szkoły Pamięci IQ przy ulicy Słowińców 1 zaprasza na zajęcia próbne. Kto skorzysta z pełnej oferty Szkoły ma zapewnioną gwarancję satysfakcji. Pozwala na to 24- letnie doświadczenie założycieli Szkoły i pracujących w niej pedagogów.

Więcej informacji można otrzymać w siedzibie Szkoły w Koszalinie ul. Zwycięstwa 140, pod nr tel. 601 854 371 lub bezpośrednio na miejscu, po uprzednim skontaktowaniu się telefonicznym z prowadzącą oddział Olgą Wierzbicką – Kromkiewicz,  tel. 604 983519   Informacje także na www.szkola-pamieci.pl  OW

 

artykuł sponsorowany

Ratował ludzi z płonących samochodów – nagrodą wczasy w Kołobrzegu
Andrej Sirovatskyi to bohater, o którym od kilku dni mówiło się w całej Polsce. Podczas tragicznego wypadku drogowego pod Szczecinem Ukrainiec uratował kilka osób wyciągając je z...
Akcja ratunkowa w Grzybowie
Około godziny 16 na nogi zostały postawione służby ratunkowe. Wypoczywający na plaży w Grzybowie zaalarmowali o mężczyźnie, który uprawiając kitesurfing został zniesiony przez silny...
Skuteczna Kotwica i policja (zdjęcia, wideo)
Pogrom – tak jednym słowem można opisać to, co działo się w sobotę na stadionie im. Sebastiana Karpiniuka. Kotwica zdeklasowała koszalińską Gwardię. Wielkie strzelanie przy...

Komentarze