Nauka nie musi być trudna

Skup się! Uważaj! Skoncentruj się! Myśl! Takie słowa z pewnością słyszy każdy uczeń.

Wielu  rodziców mających swoją pociechę w szkole prawdopodobnie przeżywa katusze wraz ze swoim ślęczącym nad lekcjami dzieckiem. Mijają lata, mija beztroskie dzieciństwo, przed uczniem z roku na rok piętrzy się zwiększający się stos podręczników, a rodziców ogarnia coraz większa frustracja.

Jedną z przyczyn ciągnącego się przez lata koszmaru jest brak umiejętności skupienia uwagi, brak umiejętności szybkiego i skutecznego uczenia się. Można temu zaradzić. Odpowiedzią może być Szkoła Pamięci IQ.

Do tej niezwykłej szkoły dzieci przychodzą z radością. Różnorodność ćwiczeń powoduje, że nikt nie odczuwa nudy, a odpowiednia ich forma sprawia, że ma się poczucie dobrej zabawy prowadzonej w fantastycznej atmosferze. Uczniowie i rodzice dość szybko przekonują się, że im wyższy poziom koncentracji, tym większa efektywność nauki. Interaktywny trening szarych komórek sprawia, że zwiększa się potencjał intelektualny i nauka zaczyna przychodzić z łatwością. Odrabianie lekcji przestaje być zmorą dzieci i rodziców, uczniowie nauczą uczyć się, a uzyskana wiedza nie wyparowuje. Dzieci stają się samodzielne, rodzice mogą odetchnąć.

Wbrew nazwie, Szkoła Pamięci IQ ćwiczy nie tylko pamięć, ale także wszystkie funkcje poznawcze, w tym koncentrację uwagi, kreatywność, analizowanie, logiczne myślenie, wyobraźnię, słuchanie ze zrozumieniem, selekcjonowanie informacji. Już po kilku tygodniach wzrasta tempo pracy umysłowej. Uczniowie posiądą też umiejętność szybkiego czytania i rozumienia tekstu. Nabyte umiejętności bardzo sprzyjają nauce języków obcych, a  oszczędność czasu w konsekwencji, pozwala na rozwijanie swych pasji i zainteresowań. Źródłem satysfakcji jest także znaczny wzrost samooceny, a uzyskane  umiejętności ułatwią naukę na wszystkich dalszych szczeblach edukacji.

Interaktywne zajęcia w tej nietypowej szkole są bardzo atrakcyjne i bardzo lubiane przez uczniów.

Istniejąca już 24 lata Szkoła Pamięci IQ w Koszalinie od kilku lat prowadzi także swój oddział w Kołobrzegu przy ulicy Słowińców 1. To szkoła dla wszystkich: od dzieci dopiero rozpoczynających swą szkolną edukację, poprzez szkołę podstawową, gimnazjum, szkołę średnią i studentów, do osób dorosłych. Zajęcia prowadzone są w grupach wiekowych dwa razy w tygodniu przez półtorej godziny (dwie godziny lekcyjne).

Swą ofertę Szkoła kieruje także do osób, których aktywność zawodowa już wygasła, ale pragną utrzymać, a nawet zwiększyć  swą sprawność intelektualną. Pomoc znajdą tu też osoby, których sprawność intelektualna została obniżona na skutek różnych zdarzeń losowych. W tym wypadku nauka odbywa się indywidualnie.

Olga Wierzbicka - Kromkiewicz - prowadząca kołobrzeski oddział Szkoły Pamięci IQ przy ulicy Słowińców 1 zaprasza na zajęcia próbne. Kto skorzysta z pełnej oferty Szkoły ma zapewnioną gwarancję satysfakcji. Pozwala na to 24- letnie doświadczenie założycieli Szkoły i pracujących w niej pedagogów.

Więcej informacji można otrzymać w siedzibie Szkoły w Koszalinie ul. Zwycięstwa 140, pod nr tel. 601 854 371 lub bezpośrednio na miejscu, po uprzednim skontaktowaniu się telefonicznym z prowadzącą oddział Olgą Wierzbicką – Kromkiewicz,  tel. 604 983519   Informacje także na www.szkola-pamieci.pl  OW

 

artykuł sponsorowany

Oszust zatrzymany na gorącym uczynku
Kołobrzeska policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o oszustwo „na wnuczka”. Sprawca wpadł chwilę po tym, jak wyłudził 7 tysięcy złotych od mieszkanki Kołobrzegu. Wszystko po...
Samochód wypadł z drogi pod Kołobrzegiem
Na prostym odcinku drogi w pobliżu Charzyna samochód osobowy wypadł z jezdni. Do zdarzenia doszło około godziny 11. Jadąca w kierunku Kołobrzegu citroenem kobieta straciła panowanie nad...
Kobieta okradziona przed bankiem straciła fortunę
Do kradzieży doszło przed bankiem przy ulicy Łopuskiego. Chociaż wstępne nieoficjalne informacje wskazywały na to, że kobietę napadnięto przed budynkiem, to policja informuje, że...

Komentarze