Z ostatniej chwili

Kosze odporne na mewy

Nowe kosze na śmieci pojawiają się na ulicach miasta.

Właśnie zakupiono ponad 300 pojemników odpornych na działalność mew. Pierwsze pojawiły się już w obrębie Placu Przybylskiego, w pobliżu baszty prochowej. Co ważne, mają być odporne na działalność mew. - Poprzednie często były atakowane przez mewy, które wyciągały ze środka resztki jedzenia i papiery - wyjaśnia Michał Kujaczyński, rzecznik urzędu.

Nowe, zadaszone kosze pojawią się do końca miesiąca w centrum miasta i dzielnicy uzdrowiskowej. Jeśli pomysł sprawdzi się i pojemniki będą odporne na mewy, kolejne kosze tego typu pojawią się także w innych częściach Kołobrzegu.

POP

Przymierzają się do opieki żłobkowej
Gmina Kołobrzeg ogłosiła konkurs na organizację opieki nad dziećmi z terenu gminy od 20 tyg. życia do 3 lat. – Robiliśmy rozeznanie i uznaliśmy, że taka jest potrzeba. Na terenie naszej...
Przy wspólnym stole
Po raz kolejny w Drzonowie zorganizowane zostanie 16 grudnia o godz. 16.00 spotkanie wigilijne dla mieszkańców gminy. W tym roku organizatorzy postanowili nieco odejść od kiermaszowego stylu...
W sobotę kolędowanie w Gościnie
Już w sobotę, 16 grudnia na placu przed Domem Kultury od godz. 15.00 wielkie wspólne kolędowanie. Szczegóły na plakacie. Serdecznie zapraszamy.

Komentarze