Za parkowanie zapłacisz kartą

Dwa nowe parkometry zostały zainstalowane na ulicach miasta.

W strefie płatnego parkowania w centrum można już zapłacić kartą. Urządzenia zostały wymienione przy Ratuszowej, na rogu pomiędzy Urzędem Miasta i Starostwem powiatowym, a także na Armii Krajowej naprzeciwko Muzeum Oręża Polskiego. Pierwsze osoby, które spotkaliśmy właśnie w tym ostatnim miejscu chwalą pomysł. – Nie każdy nosi przy sobie drobne, czy chce instalować jakieś aplikacje w telefonie, więc jest to super pomysł – usłyszeliśmy od jednego z kierowców.

O nowy zakup spytaliśmy także w Komunikacji Miejskiej, obsługującej strefy płatnego parkowania. - Zakupiliśmy dwa takie parkometry na próbę i ustawiliśmy w najbardziej ruchliwych miejscach. Zobaczymy jak się sprawdzą. W tym roku nie planujemy zakupu kolejnych z uwagi, że są to drogie urządzenia. Ich zakup także w inne miejsca to temat na przyszłość, można do niego wrócić w przyszłym roku –poinformował nas Jan Warchoł, prezes spółki.

POP

Ostatnia droga prałata (galeria)
Dzisiaj odbyły się uroczystości pogrzebowe księdza prałata Józefa Słomskiego. Relacja fotograficzna Karol Skiba 
Uwaga na drogach
Chociaż warunki drogowe są zdecydowanie lepsze niż na początku marca, to kierowcy powinni nadal zachowywać pełną koncentrację. W piątkowe popołudnie doszło bowiem do kilku zdarzeń...
Oddają hołd po 73 latach
Uroczystym ślubowaniem młodzieży Ligi Morskiej i Rzecznej rozpoczęły się obchody 73. rocznicy Walk o Kołobrzeg i Zaślubin Polski z Morzem. Przed Pomnikiem Zaślubin zebrała się...

Komentarze

Adrian 2017-09-01 14:00:56
Wkoncu ! Jak tylko instalowali te przestarzale technologicznie urzadzenia parę lat temu to byłem zdziwiony że sa bez możliwości płacenia karta. Przecież karty to przyszłość! Paypass prawie w każdej karcie a w Kołobrzegu? monety! A jak nie masz! to szukaj! Jak nie znajdziesz ? To odjedz albo zapłać mandat... urządzenia pobierajace opłaty z poprzedniej dekady powinny już dawno zostać wymienione a wg mnie nie powinny zostać dopuszczone do użytku gdy je stawiano. Gdyż już wtedy Paypass był już od lat dostępna i lubiana usługa.