Z ostatniej chwili

Okaż serce, zostań wolontariuszem

Poszukiwani są wolontariusze, którzy chcieliby działać w ramach Szlachetnej Paczki na terenie powiatu kołobrzeskiego.

Stowarzyszenie „Wiosna”  po raz kolejny organizuje Szlachetną Paczkę, która w wyjątkowy przekonuje ludzi do tego, że warto pomagać i otwierać serce przed drugim człowiekiem. Na czym polega działalność stowarzyszenia? Wolontariusze w ramach działalności  pomagają rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Zanim jednak zorganizują pomoc dla takiej rodziny dokładnie poznają  jej historię i przyczyny  trudnej sytuacji, sprawdzają  dochód przypadający na jednego członka rodziny i przyglądają się postawie rodziny tzn.  czy ta na własny rachunek  podejmuje jakieś kroki, by zmienić swoją sytuacją i nie pozostaje jej bierna. – W ubiegłym roku nie udało się stworzyć Szlachetnej Paczki na naszym terenie z powodu braku wolontariuszy. Na szczęście w tym, mamy już pierwszych chętnych – opowiada Sylwia Pietroń, liderka z Kołobrzegu. W tej chwili poszukiwani są wolontariusze z powiatu kołobrzeskiego, którzy chcieliby się zaangażować w akcję.  Mile widziane są  przede wszystkim osoby aktywne i odpowiedzialne, które ukończyły 18 lat oraz 16 latkowie, którzy  również mogą działać  w Paczce, w roli wolontariusza tzw. wspierającego. – Już teraz zgłosiło się do mnie 15 wolontariuszy w wieku od 16 do 60 lat. To ciągle jednak za mało, bo juz w tej chwili w naszej bazie jest 40 potrzebujących rodzin, dla których trzeba będzie zorganizować pomoc – opowiada liderka. Tak więc osoby zainteresowane rolą wolontariusza mogą kontaktować się  do 20 października (21 października zaplanowane zostało szkolenie dla wolontariuszy) z liderką Szlachetnej Paczki w Kołobrzegu panią Sylwią pod nr  tel.  690 962 037.

W 2016 roku w ramach Szlachetnej Paczki pomoc otrzymało 8 960  rodzin. Łączna wartość przekazanej pomocy w paczkach wyniosła 47 422 569 zł, a średnia wartość paczki dla jednej rodziny to 2,5 tys. zł.  

Anna Buchner - Wrońska

Przymierzają się do opieki żłobkowej
Gmina Kołobrzeg ogłosiła konkurs na organizację opieki nad dziećmi z terenu gminy od 20 tyg. życia do 3 lat. – Robiliśmy rozeznanie i uznaliśmy, że taka jest potrzeba. Na terenie naszej...
Przy wspólnym stole
Po raz kolejny w Drzonowie zorganizowane zostanie 16 grudnia o godz. 16.00 spotkanie wigilijne dla mieszkańców gminy. W tym roku organizatorzy postanowili nieco odejść od kiermaszowego stylu...
W sobotę kolędowanie w Gościnie
Już w sobotę, 16 grudnia na placu przed Domem Kultury od godz. 15.00 wielkie wspólne kolędowanie. Szczegóły na plakacie. Serdecznie zapraszamy.

Komentarze