Zwolnienie? Tylko elektronicznie

Elektroniczne zwolnienia lekarskie wystawiane są od  2016 roku, ale od 1 lipca 2018 roku będą już jedyną formą zwolnienia, honorowaną przez ZUS.

Od początku grudnia 2017 roku darmowy certyfikat umożliwiający podpisywanie elektronicznych zwolnień dostępny jest już dla lekarzy w całym kraju, a wystawiany jest na wniosek lekarza na okres 5 lat. Niezbędny do jego uzyskania jest zarejestrowany profil lekarza na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

Tam w zakładce „Certyfikat z ZUS” każdy lekarz, mający uprawnienia do wystawiania zwolnień, może wystąpić o wystawienie certyfikatu. Lekarz ustala też własne hasło, niezbędne do autoryzacji certyfikatem z ZUS każdego zwolnienia elektronicznego, a ZUS wystawia taki certyfikat w ciągu kilku minut od złożenia wniosku: mailem lub sms-em. - Nowy sposób podpisywania elektronicznych zwolnień lekarskich przeszedł już niezbędne testy i uzyskał pozytywną opinię lekarzy - informuje Karol Jagielski, regionalny rzecznik prasowy ZUS, oddział w Szczecinie.

JW

Ostatnia droga prałata (galeria)
Dzisiaj odbyły się uroczystości pogrzebowe księdza prałata Józefa Słomskiego. Relacja fotograficzna Karol Skiba 
Uwaga na drogach
Chociaż warunki drogowe są zdecydowanie lepsze niż na początku marca, to kierowcy powinni nadal zachowywać pełną koncentrację. W piątkowe popołudnie doszło bowiem do kilku zdarzeń...
Oddają hołd po 73 latach
Uroczystym ślubowaniem młodzieży Ligi Morskiej i Rzecznej rozpoczęły się obchody 73. rocznicy Walk o Kołobrzeg i Zaślubin Polski z Morzem. Przed Pomnikiem Zaślubin zebrała się...

Komentarze