Otwierając obwodnicę złamali prawo?

Wczoraj informowaliśmy o oficjalnym otwarciu kołobrzeskiej obwodnicy.

Skontaktowała się z nami Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informując, że droga była otwarta już wcześniej, a prezydent przecinał wstęgę na już otwartej drodze, którą miasto na czas uroczystości musiało zablokować.

Poniżej publikujemy całą treść oświadczenia GDDKiA:

"W związku ze zorganizowanym przez Prezydenta Kołobrzegu „oddaniem do ruchu” III etapu obwodnicy Kołobrzegu i pojawiającymi się po tym wydarzeniu informacjami prasowymi zawierającymi nieprawdziwe stwierdzenia GDDKiA O/Szczecin informuje, iż droga została udostępniona do ruchu około godziny 13 w dniu wczorajszym. Zorganizowane około godziny 14.30 przez samorząd „przecięcie wstęgi” odbyło się na oddanej już wcześniej do ruchu drodze bez informowania GDDKiA O/Szczecin o planach organizowania „przecięcia wstęgi”, a co więcej wbrew wcześniejszym ustaleniom z władzami Kołobrzegu, które mówiły o technicznym otwarciu drogi i braku oficjalnych uroczystości. Etap III obwodnicy Kołobrzegu powstał ze środków Skarbu Państwa w ramach budowy drogi S6 na odcinku Kołobrzeg Zachód – Ustronie Morskie.

W związku z powyższym ze zdziwieniem przyjmujemy zarzuty o braku przedstawicieli inwestora i wykonawcy na tej „uroczystości”. Nieprawdą jest również to, iż udostępnienie drogi do ruchu było w jakikolwiek sposób przekładane. W miniony poniedziałek prace rozpoczęła komisja odbiorowa, która zgłosiła uwagi. Wykonawca zastosował się do tych uwag i w środę po usunięciu nieprawidłowości przedstawiciele GDDKiA oraz Inżyniera Kontraktu dokonali ostatecznego odbioru technicznego drogi, po czym trasa została niezwłocznie udostępniona dla ruchu, tak aby wszyscy kierowcy mogli z niej korzystać. Warto przy tym zaznaczyć, iż obwodnica Kołobrzegu została oddana do ruchu ponad rok wcześniej niż planowane zakończenie realizacji całości drogi S6. Informujemy również, iż w związku z zaistniałą sytuacją badamy kwestie prawne związane z zablokowaniem ruchu na czynnej już drodze przez organizatorów tego wydarzenia"

W kołobrzeskim Urzędzie Miasta usłyszeliśmy, że w momencie uroczystości drogą zarządzało już miasto, więc mogło zorganizować oficjalne otwarcie. Uroczystość zdaniem urzędników miała charakter podsumowania wszystkich etapów inwestycji, na którą mieszkańcy czekali od dawna.

POP

Mad szuka spokoju i szczęścia
Od kilku tygodni w kołobrzeskim schronisku dla bezdomnych zwierząt przebywa Mad. To już nieco starszy psiak, potrzebujący ciepłego kąta, pełnej michy, a najbardziej swojego własnego miejsca...
Utonął człowiek - rozpoznajesz ten kluczyk? Możesz pomóc
Nieprzytomnego mężczyznę w wodzie zauważyli wypoczywający na plaży w Sianożętach. Na niestrzeżonym odcinku pojawili się ratownicy WOPR i policjanci, którzy wyciągnęli mężczyznę na...
Kołobrzeżanin i papież Franciszek
W styczniu 24-letni Bartosz Placak z Kołobrzegu był wolontariuszem podczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie.– Mogłem przez chwilę porozmawiać osobiście z Ojcem Świętym, wymieniliśmy...

Komentarze

Jeremi W. 2018-07-09 23:55:10
Chlory nie wiedzą jak należy prowadzić politykę żeby się promować z godnością z wagą na etykę a że wstydu nie posiadają bo o wygodę dbają i sprawy z tego sobie nie zdają że nas prezentują dlatego mieszkańcy im podziękują bo chlorami się nie czują .
Jeremi W. 2018-07-08 00:44:09
Dobrze że im nie stanowi różnicy bo jak nie w rządzie to w nierządzie ulokują żądze .
Jan 2018-07-06 13:28:43
Chcieli podłączyć się pod nie swoje zasługi ,jak to platformersi