Otwierając obwodnicę złamali prawo?

Wczoraj informowaliśmy o oficjalnym otwarciu kołobrzeskiej obwodnicy.

Skontaktowała się z nami Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informując, że droga była otwarta już wcześniej, a prezydent przecinał wstęgę na już otwartej drodze, którą miasto na czas uroczystości musiało zablokować.

Poniżej publikujemy całą treść oświadczenia GDDKiA:

"W związku ze zorganizowanym przez Prezydenta Kołobrzegu „oddaniem do ruchu” III etapu obwodnicy Kołobrzegu i pojawiającymi się po tym wydarzeniu informacjami prasowymi zawierającymi nieprawdziwe stwierdzenia GDDKiA O/Szczecin informuje, iż droga została udostępniona do ruchu około godziny 13 w dniu wczorajszym. Zorganizowane około godziny 14.30 przez samorząd „przecięcie wstęgi” odbyło się na oddanej już wcześniej do ruchu drodze bez informowania GDDKiA O/Szczecin o planach organizowania „przecięcia wstęgi”, a co więcej wbrew wcześniejszym ustaleniom z władzami Kołobrzegu, które mówiły o technicznym otwarciu drogi i braku oficjalnych uroczystości. Etap III obwodnicy Kołobrzegu powstał ze środków Skarbu Państwa w ramach budowy drogi S6 na odcinku Kołobrzeg Zachód – Ustronie Morskie.

W związku z powyższym ze zdziwieniem przyjmujemy zarzuty o braku przedstawicieli inwestora i wykonawcy na tej „uroczystości”. Nieprawdą jest również to, iż udostępnienie drogi do ruchu było w jakikolwiek sposób przekładane. W miniony poniedziałek prace rozpoczęła komisja odbiorowa, która zgłosiła uwagi. Wykonawca zastosował się do tych uwag i w środę po usunięciu nieprawidłowości przedstawiciele GDDKiA oraz Inżyniera Kontraktu dokonali ostatecznego odbioru technicznego drogi, po czym trasa została niezwłocznie udostępniona dla ruchu, tak aby wszyscy kierowcy mogli z niej korzystać. Warto przy tym zaznaczyć, iż obwodnica Kołobrzegu została oddana do ruchu ponad rok wcześniej niż planowane zakończenie realizacji całości drogi S6. Informujemy również, iż w związku z zaistniałą sytuacją badamy kwestie prawne związane z zablokowaniem ruchu na czynnej już drodze przez organizatorów tego wydarzenia"

W kołobrzeskim Urzędzie Miasta usłyszeliśmy, że w momencie uroczystości drogą zarządzało już miasto, więc mogło zorganizować oficjalne otwarcie. Uroczystość zdaniem urzędników miała charakter podsumowania wszystkich etapów inwestycji, na którą mieszkańcy czekali od dawna.

POP

Niewykorzystana szansa Kotwicy
Piłkarzom Kotwicy Kołobrzeg nie udało się pokonać wicelidera trzeciej ligi. Kołobrzeżanie w ósmej kolejce zremisowali na własnym stadionie z zespołem Raduni Stężyca 2:2. Przez...
"Kołobrzeg Wenecją Północy" - konwencja Macieja Bejnarowicza
Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Kołobrzegu zorganizował dziś konwencję wyborczą. Maciej Bejnarowicz przedstawił najważniejsze punkty swojego programu. Wiele czasu...
Pirat drogowy zatrzymany
Funkcjonariusze kołobrzeskiej drogówki jadący drogą z Gościna,  w kierunku krajowej szóstki zwrocili uwagę na kierowcę, jadącego skodą. Mężczyzna ten, przy ograniczeniu do 90 km na...

Komentarze

Jeremi W. 2018-07-09 23:55:10
Chlory nie wiedzą jak należy prowadzić politykę żeby się promować z godnością z wagą na etykę a że wstydu nie posiadają bo o wygodę dbają i sprawy z tego sobie nie zdają że nas prezentują dlatego mieszkańcy im podziękują bo chlorami się nie czują .
Jeremi W. 2018-07-08 00:44:09
Dobrze że im nie stanowi różnicy bo jak nie w rządzie to w nierządzie ulokują żądze .
Jan 2018-07-06 13:28:43
Chcieli podłączyć się pod nie swoje zasługi ,jak to platformersi