Otwierając obwodnicę złamali prawo?

Wczoraj informowaliśmy o oficjalnym otwarciu kołobrzeskiej obwodnicy.

Skontaktowała się z nami Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informując, że droga była otwarta już wcześniej, a prezydent przecinał wstęgę na już otwartej drodze, którą miasto na czas uroczystości musiało zablokować.

Poniżej publikujemy całą treść oświadczenia GDDKiA:

"W związku ze zorganizowanym przez Prezydenta Kołobrzegu „oddaniem do ruchu” III etapu obwodnicy Kołobrzegu i pojawiającymi się po tym wydarzeniu informacjami prasowymi zawierającymi nieprawdziwe stwierdzenia GDDKiA O/Szczecin informuje, iż droga została udostępniona do ruchu około godziny 13 w dniu wczorajszym. Zorganizowane około godziny 14.30 przez samorząd „przecięcie wstęgi” odbyło się na oddanej już wcześniej do ruchu drodze bez informowania GDDKiA O/Szczecin o planach organizowania „przecięcia wstęgi”, a co więcej wbrew wcześniejszym ustaleniom z władzami Kołobrzegu, które mówiły o technicznym otwarciu drogi i braku oficjalnych uroczystości. Etap III obwodnicy Kołobrzegu powstał ze środków Skarbu Państwa w ramach budowy drogi S6 na odcinku Kołobrzeg Zachód – Ustronie Morskie.

W związku z powyższym ze zdziwieniem przyjmujemy zarzuty o braku przedstawicieli inwestora i wykonawcy na tej „uroczystości”. Nieprawdą jest również to, iż udostępnienie drogi do ruchu było w jakikolwiek sposób przekładane. W miniony poniedziałek prace rozpoczęła komisja odbiorowa, która zgłosiła uwagi. Wykonawca zastosował się do tych uwag i w środę po usunięciu nieprawidłowości przedstawiciele GDDKiA oraz Inżyniera Kontraktu dokonali ostatecznego odbioru technicznego drogi, po czym trasa została niezwłocznie udostępniona dla ruchu, tak aby wszyscy kierowcy mogli z niej korzystać. Warto przy tym zaznaczyć, iż obwodnica Kołobrzegu została oddana do ruchu ponad rok wcześniej niż planowane zakończenie realizacji całości drogi S6. Informujemy również, iż w związku z zaistniałą sytuacją badamy kwestie prawne związane z zablokowaniem ruchu na czynnej już drodze przez organizatorów tego wydarzenia"

W kołobrzeskim Urzędzie Miasta usłyszeliśmy, że w momencie uroczystości drogą zarządzało już miasto, więc mogło zorganizować oficjalne otwarcie. Uroczystość zdaniem urzędników miała charakter podsumowania wszystkich etapów inwestycji, na którą mieszkańcy czekali od dawna.

POP

Poszukiwani wolontariusze do Pól Nadziei
Kołobrzeskie Hospicjum po raz kolejny włącza się do akcji pn. "Pola Nadziei", zaplanowanej na 14 kwietnia. A póki co poszukuje chętnych wolontariuszy, którzy tego dnia w zamian za datki na...
Rozbijał młotkiem szyby
W środę około godziny 13 policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie w kasku, który rozbija szyby w samochodu i lokalu usługowego. Wezwanie pochodziło z ulicy Okopowej. Natychmiast w...
Wypadek pod Kołobrzegiem
Trzy samochody brały udział w groźnym zdarzeniu drogowym na ulicy Kołobrzeskiej w Grzybowie. - Kierująca pojazdem marki Peugeot nie upewniła się, czy ma odpowiednie warunki do wykonania...

Komentarze

Jeremi W. 2018-07-09 23:55:10
Chlory nie wiedzą jak należy prowadzić politykę żeby się promować z godnością z wagą na etykę a że wstydu nie posiadają bo o wygodę dbają i sprawy z tego sobie nie zdają że nas prezentują dlatego mieszkańcy im podziękują bo chlorami się nie czują .
Jeremi W. 2018-07-08 00:44:09
Dobrze że im nie stanowi różnicy bo jak nie w rządzie to w nierządzie ulokują żądze .
Jan 2018-07-06 13:28:43
Chcieli podłączyć się pod nie swoje zasługi ,jak to platformersi