Wolski odpowiada na oświadczenie ATF

Dyskusja na temat śmieci w Kołobrzegu nie ma końca.

Dziś przed południem opublikowaliśmy stanowisko firmy ATF zajmującej się odbiorem odpadów od mieszkańców (czytaj TUTAJ). Otrzymaliśmy stanowisko wiceprezydenta Jerzego Wolskiego, który komentuje dzisiejsze słowa ATF. Publikujemy je w całości:
Z uwagą zapoznałem się z oświadczeniem firmy ATF, dotyczącym odbioru odpadów z Miasta Kołobrzeg. Na wstępie zaznaczę, że cieszę się iż ATF dokłada wszelkich starań, aby cały system zaczął funkcjonować bez zarzutu. To ważne, abyśmy wypracowali takie rozwiązania, z których mieszkańcy Kołobrzegu będą zadowoleni.
Nie mniej jestem zmuszony odnieść się do kilku kwestii.

1. Harmonogram odbioru odpadów
Brak akceptacji projektu harmonogramu przez Miasto wynika z tego, iż dokument ten zawiera wiele fundamentalnych błędów. Między innymi brak jest wskazania wszystkich frakcji dla poszczególnych punktów odbioru, brak w nim wszystkich ulic z terenu Miasta, błędnie przyjęta jest zasada minimalnej częstotliwości odbioru. Wszystkie uwagi i zastrzeżenia do harmonogramu zostały niezwłocznie przekazane firmie ATF. Do chwili obecnej firma ATF nie przekazała poprawionego harmonogramu, który mógłby zostać zaakceptowany i opublikowany.

2. Klucze/piloty
W przypadku nieruchomości wielorodzinnych, które posiadają szlaban lub bramy na piloty oraz zamykane wiaty śmietnikowe, zarządcy, administratorzy i poprzedni wykonawca usługi, udostępnili wszystkie posiadane klucze oraz piloty. Urząd poinformował także zarządców i administratorów o konieczności przekazywania kluczy oraz pilotów zapewniających bezkolizyjny odbiór. To właśnie z powodu braku dogodnego kontaktu z koordynatorem umowy ze strony firmy ATF, (co było wielokrotnie zgłaszane przez zarządców i administratorów nieruchomości) Miasto osobiście przekazywało wykonawcy dane kontaktowe z prośbą o kontakt, w celu przekazania kluczy. 

3. Wykaz punktów gromadzenia odpadów 
Nie jest prawdą, że wykaz zapotrzebowania na pojemniki przedstawiony przez Miasto na etapie postępowania przetargowego był nieaktualny. W mojej opinii był sporządzony rzetelnie i poprzedzony głęboką analizą. Należy podkreślić, że nie można było przewidzieć tak dużej liczby zmian sposobu gromadzenia odpadów po wprowadzeniu nowego systemu. Wykaz ten na pewno nie był przyczyną utrudnień w realizacji umowy z firmą ATF.
Miasto oczekuje, że firma ATF będzie dążyła do jak najszybszego wyeliminowania uchybień w świadczeniu usługi odbioru odpadów. Z uwagi na to, że nadal występują potwierdzone przypadki niewykonania lub nienależytego wykonania poszczególnych, wynikających z umowy, obowiązków Wykonawcy, Miasto przystąpi do naliczania kar umownych. 

Zastępca Prezydenta ds. gospodarczych
Jerzy Wolski

Seniorze, zaszczep się
Mieszkańcy Kołobrzegu, którzy ukończyli 67 rok życia mają szansę na bezpłatne szczepienia przeciw grypie. Regionalny Szpital w Kołobrzegu rozpoczyna zapisy na darmowy program szczepień....
Pewne trzy punkty (zdjęcia)
Pewną wygraną Kotwicy Kołobrzeg zakończyła się trzecia kolejka trzeciej ligi piłkarskiej. Podopieczni Jana Furlepy na własnym stadionie pokonali zespół Górnika Konin 2:0. Mecz...
Bieg Solidarności na ulicach Kołobrzegu (zdjęcia)
Ponad 230 nazwisk znalazło się na liście startowej Biegu Solidarności. Imprezę zorganizowano, by uczcić 38 rocznicę powstania NSZZ „Solidarność”.Biegacze do pokonania mieli dystans...

Komentarze

marek b 2018-07-24 07:27:01
Jakoś pan Wolski mało wiarygodnie przedstawia fakty.
Zenobiusz 2018-07-20 20:43:08
W dzisiejszej gazecie Kołobrzeskiej przeczytałem dziwnie jednostronny artykuł na temat niedobrego ATF. Jakaś pani skarży się, że musi iść 400m (!!! ) co by wyrzucić butelki. Inna Pani w oknie swojego domu jednorodzinnego rzekomo wyczekuje przez okno przyjazdu śmieciarki co by wynieść kosz (???). No i oczywiście w tle tego wzburzonego ludu są Panowie z PiSu. Nie wiem co to za mieszkańcy domów jednorodzinnych ale chyba coś im się ... Jestem mieszkańcem domu jednorodzinnego na Radzikowie i nie ma najmniejszego problemu z odbiorem odpadów przez ATF (robią to zgodnie z opublikowanym w internecie na ich stronie harmonogramem), ale też i przez Zieleń z dzwonów, Jedynym problemem jeżeli chodzi o dzwony to brak kultury mieszkańców. Okoliczni sklepikarze i inni "biznesmeni" zapychają dzwon na papier kartonami i innymi opakowaniami. Nie wiem ile ta niezadowolona mieszkanka zużywa butelek ale ja opakowań szklanych mam niewiele jak w każdej normalnej rodzinie i wyrzucenie ich raz na miesiąc do dzwona na szkło nie stanowi problemu. OCZYWIŚCIE wiedziałem, że mieszkańcy bloków będą mieli problemy bo ATF w przeciwieństwie do Zieleni nie będzie po nich sprzątać. Muszą się owi niezadowoleni mieszkańcy nauczyć kultury współżycia także w zakresie ochrony środowiska - ich najbliższego, bo dbałość o czystość w bloku nie kończy się na progu ich mieszkania. Dzięki ATF blokersi przejdą przyspieszony kurs kultury osobistej i wyjdzie im to tylko na dobre. A szczucie przez panów z PiSu to nic dziwnego. Wybory tuż tuż więc wiadomo: wszędzie wszystko w ruinie i dopiero niezwykle sprawny Bejnarowicz zrobi dobrą zmianę, np. Panią mieszkankę zaniesie do dzwonu z jej butelkami co rano co by trafiła.