Montują dodatkowe pojemniki na śmieci

Do naszej redakcji rozdzwoniły się telefony z ulicy Źródlanej. Zaniepokojeni mieszkańcy alarmowali o potężnych rozmiarów pojemnikach na odpady, które stanęły pod ich oknami.
Pojawiliśmy się na miejscu. Od pracowników rozwożących pojemniki dowiedzieliśmy się, że rozpoczyna się montaż tzw. pojemników półpodziemnych. To w nich zostaną wydzielone kontenery na papier i szkło. Informację potwierdziliśmy w Urzędzie Miasta. Jak poinformowali nas urzędnicy, rozpoczęły się prace przy montażu 50 pojemników półpodziemnych. Bliskość zabudowań bierze się stąd, by mieszkańcy nie musieli pokonywać dalekich odległości wyrzucając szkło i papier, na co skarżono się od początku lipca. Rozmiary mogą rzeczywiście budzić niepokój, jednak po instalacji pojemniki będą wystawały jedynie niespełna metr nad ziemię. Koszt ich zakupu to 1,3 mln zł.
Dodatkowo miasto zamówiło pojemniki podziemne, które zostaną zainstalowane w miejscach, w których trudno byłoby zlokalizować wiaty śmietnikowe. W pięciu takich lokalizacjach pojawią się pojemniki na trzy frakcje: papier, szkło i odpady resztkowe. Wybrane przez miasto miejsca to ulice: Łopuskiego, Fredry, Morska, Dworcowa i Mickiewicza.  Wszystkie pojemniki powinny zostać zainstalowane do końca września. W magistracie liczą, że takie rozwiązanie uspokoi nastroje wśród mieszkańców, którzy narzekają na nowy system gospodarki odpadami. 
POP
 

Dzieci dostaną paczki od Kotwicy
Świąteczne paczki dla dzieci od Kotwicy Kołobrzeg - właśnie w ten sposób rozpoczął działalność Kotwica Biznes Club. Lokalni przedsiębiorcy, którzy mają wspierać piłkarski klub na...
Zdrowa wątroba, czyli bezpłatne badania na HCV
W Polsce współczynnik wykrywalności HCV wynosi ok. 15 proc. i jest jednym z najniższych w Europie. Każdy, kto dostrzeże u siebie niepokojące objawy, a szczególnie ci, którzy przed 1993...
Muzeum o znalezionych wrakach
Muzeum Oręża Polskiego podsumowała tegoroczne działania w ramach projektu badawczego "Wraki Kołobrzegu". Celem prac badawczych było przebadanie odcinka akwenu morskiego w pobliżu...

Komentarze

iga 2018-08-04 12:05:06
Bliskość zabudowań rozumiem ale pod oknami budynku to chyba przesada. Obowiazują chyba jakieś odległości usytuowania kubłów na śmieci od budynku.
Milek 2018-08-03 16:55:11
Też jestem mieszkancem tego miasta tyle ze na obrzeżach i place tak samo jak i inni a najblizszy kontener na papiery i szkło mam 1600 m od domu i to wcale nie pod drodze... Mam tam specjalnie zapier... bo ktoś miał jakąś pier... wizję? To co zrobiono z gospodarką sieciową wola o pomstę do nieba albo raczej o zainteresowanie prokuratora! Nie wiem na kogo bede głosował ale wiem na kogo na pewno nie zagłosuję.