Młynarczyk odchodzi z PiS

Były radny Marek Młynarczyk nie doczekał się odpowiedzi na swój list skierowany do Jarosława Kaczyńskiego.

W związku z tym postanowił wystąpić z Prawa i Sprawiedliwości. Jak dodaje, odpowiedzi już się nie spodziewa. - Do dnia dzisiejszego nie otrzymałem odpowiedzi na mój list i takiej odpowiedzi na pewno się nie doczekam. Ponieważ partia PiS nie reaguje na brak poszanowania członków partii i dba tylko o prywatne interesy swoich baronów, postanowiłem złożyć rezygnację z członkowstwa w partii PiS. Moja decyzja jest protestem przeciwko zachłanności i dyktatorskim zapędom baronów PiS.

Poniżej publikujemy pełną treść listu Marka Młynarczyka.

 

Zawiadomienie o naruszeniu zasad statutowych i obowiązków członka PiS przez Europosła Czesława Hoca

 

Szanowny Panie Prezesie,

Członkowie PiS w Kołobrzegu zwracają się z prośbą o zainteresowanie się narastającymi problemami dotyczącymi niewłaściwego traktowania członków i sympatyków naszej partii, oraz rujnowaniem struktur PiS w naszym mieście przez Europosła Czesława Hoca.

 

Od wielu lat w Kołobrzegu przewodniczącym PiS jest poseł UE Czesław Hoc. Jego sposób kierowania partią bardzo odbiega od statutu partii oraz zasad polegających na demokratycznym podejmowaniu decyzji, ale przede wszystkim nie jest zgodny z założeniami i ideałami, jakimi kieruje się PiS. Jego postępowanie jest sprzeczne z programem PiS, a prowadzona działalność stanowi zagrożenie dla interesów partii. Czesław Hoc nie jest zainteresowany propozycjami zmian zgłaszanymi przez członków PiS, które mogłyby się przysłużyć społeczności lokalnej. Realizuje on własną politykę, nastawioną na to, aby zdobyć jak największą przychylność bogatych przedsiębiorców i właścicieli hoteli, nie dbając przy tym o naszych mieszkańców – czyli nasz elektorat.

Czesław Hoc decydując o układzie kandydatów na listach wyborczych w wyborach samorządowych zadbał o to, aby na listach PiS na pierwszych pozycjach umieścić kandydatów bezpartyjnych, a nie członków PiS. Tym samym zamiast na wysokich miejscach na listach umieścić lokalnych społeczników, ludzi kojarzonych z PiS-em, Europoseł Czesław Hoc osadził tam osoby niezwiązane z partią. Taką decyzję podjął brew woli członków partii i zarządu. Efektem jego postępowania jest zmniejszenie liczby członków PiS w Radzie miasta [było trzech jest jeden + pięciu bezpartyjnych, podobnie w radzie powiatu]. Trzeba zaznaczyć, że gdyby Europoseł Hoc w miejsce tych 5 osób umieścił członków PiS wówczas zupełnie inaczej przedstawiałby się skład Rady naszego miasta. Takie działanie stanowi zagrożenie dla partii PiS.

Czy przewodniczący partii jest po to, aby zapewnić mandat radnego dla bezpartyjnych kandydatów? W czyim interesie jest takie traktowanie członków PiS? Czy pozbywanie się ludzi uczciwych pracujących dla dobra mieszkańców Kołobrzegu i dla dobra partii jest korzystne dla naszej organizacji?

Taki sposób sprawowania władzy przez Czesława Hoca w Kołobrzegu trwa od dawna tylko do tej pory nie było odważnego, który by to opisał. Dnia 27.10.2018 r. odbyło się podsumowanie wyborów, na którym zabrałem głos i szczegółowo omówiłem jak Czesław Hoc potraktował naszych członków partii. Zdałem następujące pytania:

 1. Kto imiennie był w sztabie wyborczym, ponieważ podejmowane decyzje miały wpływ na naszą porażkę?

 2. Wybór kandydata na prezydenta miasta to były działacz PO, czy naszej partii nie stać na przygotowanie dobrego kandydata?

 3. Czy niby bezpartyjny kandydat musiał prowadzić tak swoją kampanię, aby nikt nie kojarzył go z PiS?

 4. Za pieniądze członków PiS wywieszono wielki baner bez wskazania, że jest to kandydat PiS. Dopiero po wielu uwagach naszych członków i sympatyków „jednoosobowy sztab”, którym kierował Czesław Hoc zlecił wykonanie banerów i ulotek zgodnych z otrzymanym wzorem.

 5. Kto wymyślił czerwone litery nazwiska kandydata na prezydenta na niebieskim tle przecież tego nie da się przeczytać?

 6. Dlaczego Czesław Hoc na pierwszych miejscach umieścił kandydatów bezpartyjnych?

 7. Dlaczego na 29 kandydatów na liście do Rady Miasta znalazło się tylko czterech członków PiS?

 8. Dlaczego przez dwa lata jak istnieje Klub Radnych PiS Czesław Hoc nigdy nie pojawił się na Sesji Rady Miasta?

 9. Dlaczego nigdy nie wspierał naszych inicjatyw dotyczących poprawienia uchwał korzystnych dla mieszkańców?

Przy pełnej sali członków i sympatyków Czesław Hoc nie udzielił odpowiedzi na żadne pytanie był arogancki uważał, że nie musi na te pytania odpowiadać. Obecni na zebraniu zażądali odwołania całego Zarządu wraz z Czesławem Hocem. Wielu uczestników zebrania deklarowało udzielenie poparcia bezpartyjnemu kandydatowi Jackowi Woźniakowi w drugiej turze wyborów. Ten kandydat przeszedł do drugiej tury z wynikiem 5 680, nasz kandydat PiS - Maciej Bejnarowicz otrzymał 4 363, co razem daje lepszy wynik niż kandydatki PO i jej koalicji 7 541.

Z jakiego powodu Czesław Hoc wypowiedział zdanie „partia Prawo i Sprawiedliwość zabrania popierać Jacka Woźniaka”? Takie zdanie wygłoszone przez Czesława Hoca w imieniu całej partii PiS jest niezgodne z wezwaniem Prezesa Jarosława Kaczyńskiego, który namawiał do zawierania lokalnych koalicji, a w przypadku Kołobrzegu było to wezwanie szczególnie aktualne, ponieważ wyborcy PiS i Jacka Woźniaka uzyskali większość w Radzie Miasta. Poparcie przyszłego koalicjanta było, więc naturalne i konieczne, – zatem dlaczego Czesław Hoc zadbał o to, aby w Kołobrzegu PO nie straciło władzy?

Jeżeli nikt nie zainteresuje się naszym problemem, partia PiS osiągnie równie słaby wynik w wyborach parlamentarnych, co w wyborach samorządowych, a wcale nie musi tak być, ponieważ PiS ma w naszym mieście wielu sympatyków. W naszym odczuciu Europoseł Czesław Hoc działa na szkodę PiS, jego postępowanie narusza art. 10 statutu PiS i dlatego powinien on ponieść tego konsekwencje. Zachowanie Europosła Czesława Hoca polega między innymi na:

 1. nie przestrzeganiu decyzji władz PiS – poprzez sprzeciwienie się decyzji Prezesa PiS o zawieraniu lokalnych koalicji;

 2. postępowaniu niezgodne z powszechnie przyjętymi zasadami współżycia społecznego – poprzez niewspieranie inicjatyw dobrych dla mieszkańców;

 3. postępowaniu niezgodnym z programem, linią polityczną i interesem politycznym PiS oraz szkodzeniu rozwojowi organizacji - poprzez wspieranie i umieszczanie na „1” bezpartyjnych kandydatów zamiast lokalnych członków PiS;

Marek Młynarczyk

Do wiadomości:

Zarząd Okręgowy w Koszalinie

Zarząd Regionu w Szczecienie

Tłumy na koncercie Varius Manx (zdjęcia)
Koncert zespołu Varius Manx i Kasi Stankiewicz zgromadził tłumy w porcie pasażerskim. Na placu przy latarni morskiej można było usłyszeć największe hity sprzed lat, jak "Orła cień" i...
Kotwica odrabia dwa punkty
Wysoką wygraną 4:1 zakończył się mecz piłkarzy Kotwicy z Sokołem Kleczew. Wynik otworzył Sebastian Deja. Kolejnego hat tricka zaliczył Dawid Retlewski i już do przerwy Kotwica...
Czesław Hoc bez mandatu
Bartosz Arłukowicz (KE) i Joachim Brudziński(PiS) dostaną  się do Europarlamentu w okręgu obejmującym województwa zachodniopomorskie i lubuskie. Tak wynika z sondażu  IPSOS dla TVP,...

Komentarze