Czy ubezpieczenie na dom obejmuje piwnicę?

O ile w przypadku ubezpieczenia domu, nie ma z tym najmniejszego problemu, o tyle ubezpieczenie mieszkania nie jest już takie oczywiste. Skąd te różnice? Dom to budynek wolnostojący. Piwnica czy strych stanowią jego integralną część. Mało tego, coraz więcej osób decyduje się na rezygnację z piwnicy, a jej miejsce zajmuje spiżarnia czy tzw. pomieszczenie gospodarcze. W efekcie, nie jest to podziemna część domu, a znajduje się na poziomie zerowym, zaraz obok pokoi czy kuchni.

Nieco inaczej wygląda ta sprawa w budynku wielorodzinnym, czyli w bloku. Mieszkania usytuowane są na różnorodnych poziomach, od parteru w górę. Natomiast piwnice zawsze stanowią osobną część i ulokowane są obok siebie, w podziemnej części budynku. Nie da się do nich wejść z mieszkania, nie stanowią też jego integralnej części.

Ubezpieczenie mieszkania
Dostępne na rynku ubezpieczenia mieszkań różnią się między sobą przede wszystkim zakresami. To, co firma uwzględni w ramach oferowanej przez siebie ochrony, zależne jest od jej polityki produktowej i w zasadzie klient nie ma na to najmniejszego wpływu. Może jedynie zdecydować, które spośród umów dodatkowych go interesują i chce je wykupić, a które nie są dla niego atrakcyjne i wolałby z nich zrezygnować. Więcej na temat umów dodatkowych można znaleźć przeglądając ubezpieczenie nieruchomości na www.ubezpieczeniaonline.pl. Jest to obszerne źródło informacji, które z pewnością rozjaśni wiele wątpliwości.

Ubezpieczenie piwnicy
Tu właśnie pojawia się kwestia ubezpieczenia piwnicy. Warto przejrzeć oferty towarzystw ubezpieczeniowych, by znaleźć te, które w ramach umów dodatkowych decydują się na zabezpieczenie tego dodatkowego pomieszczenia.

W piwnicy bardzo często przechowywane są różnorodne narzędzia, czasem sprzęty, które obecnie nie są wykorzystywane, rowery i wiele innych rzeczy. Gromadzone są zwykle stopniowo, co powoduje, że ich koszt nie jest tak bardzo odczuwalny. Gdyby doszło do pożaru czy zalania, na skutek którego te sprzęty zostałyby zniszczone, wówczas mógłby pojawić się problem, bo odkupienie wszystkiego naraz to już jest bardzo duży wydatek. Ubezpieczenie piwnicy pozwoliłoby na jego pokrycie bez wykorzystywania do tego własnych pieniędzy z domowego budżetu.

Ważnym krokiem przed zawarciem ubezpieczenia jest porównanie ofert, które obejmują swoją ochroną również piwnicę. Można to zrobić przeglądając różnorodne strony internetowe na ten temat, jak na przykład https://www.ubezpieczeniaonline.pl/mieszkania-domu/a/ubezpieczenie-piwnicy-w-bloku-jaka-polisa/288.html. Tam można znaleźć nie tylko opis ubezpieczenia, ale również jego szacunkowe koszty, co nie jest tak naprawdę bez znaczenia.

Firmy ubezpieczeniowe w trosce o klienta i chcąc go pozyskać na stałe, proponują coraz ciekawsze rozwiązania. Dlatego też przeglądanie takich stron jak www.ubezpieczeniaonline.plniesie ze sobą wiele korzyści dla ubezpieczonego, ponieważ pozwala mu na zapoznanie się z ofertą obowiązującą na rynku, pozwala na jej porównanie i weryfikację.

Można również skorzystać z kalkulatora składek ubezpieczeniowych i zobaczyć, z jakim kosztem trzeba się liczyć przy ubezpieczaniu mieszkania z piwnicą, podając parametry swojej nieruchomości i swoje własne dane. Tak uzyskane informacje dają realny i rzetelny obraz spodziewanych wydatków na ubezpieczenie.

Ratował ludzi z płonących samochodów – nagrodą wczasy w Kołobrzegu
Andrej Sirovatskyi to bohater, o którym od kilku dni mówiło się w całej Polsce. Podczas tragicznego wypadku drogowego pod Szczecinem Ukrainiec uratował kilka osób wyciągając je z...
Akcja ratunkowa w Grzybowie
Około godziny 16 na nogi zostały postawione służby ratunkowe. Wypoczywający na plaży w Grzybowie zaalarmowali o mężczyźnie, który uprawiając kitesurfing został zniesiony przez silny...
Skuteczna Kotwica i policja (zdjęcia, wideo)
Pogrom – tak jednym słowem można opisać to, co działo się w sobotę na stadionie im. Sebastiana Karpiniuka. Kotwica zdeklasowała koszalińską Gwardię. Wielkie strzelanie przy...

Komentarze