Z ostatniej chwili

Odkryj właściwości herbaty Loyd

Trudno wyobrazić sobie codzienność bez przynajmniej jednej filiżanki czy kubka aromatycznej herbaty. Napój ten nie tylko wybornie smakuje i pięknie pachnie, ale również w pozytywny sposób oddziałuje na organizm, a do tego skutecznie poprawia nastrój. Co więcej, regularne picie herbaty zapobiega wielu chorobom.

Krótka historia herbaty
Herbatą nazywa się obecnie zarówno herbaty czarne, jak i zielone, czerwone, owocowe czy ziołowe. Jednak tak naprawdę herbata to napar z liści krzewu herbacianego, który rośnie w Chinach. Według legend odkrył ją chiński cesarz Shen Nung. Już wtedy wierzono, że za pomocą herbaty można odpędzić senność i poprawić koncentrację.

Herbata trafiła do Europy w XVII wieku i na początku nie była zbyt popularna. Wynikało to przede wszystkim z jej dość wysokiej ceny oraz tego, że smak naparu niezbyt przypominał spożywane wtedy powszechnie piwo czy miód. Obecnie herbatę pija się dosłownie wszędzie, a w Anglii jest ona zwyczajowo podawana po południu.

Jakie właściwości ma herbata?
Herbata ma mnóstwo cennych właściwości, które zależą od jej rodzaju. Herbata czarna zawiera teinę, która skutecznie zwiększa koncentrację i dodaje energii. Wspomaga również pracę wątroby i skutecznie wiąże toksyny zgromadzone w organizmie. Ma pozytywny wpływ na układ krwionośny, ponieważ zmniejsza ryzyko zakrzepów i obniża ciśnienie krwi. Więcej na temat właściwości herbaty czarnej można przeczytać na stronie herbata.info.

Inne działanie ma herbata czerwona, której regularne picie pozwala obniżyć poziom cholesterolu i schudnąć. Opóźnia ona procesy starzenia się i skutecznie zapobiega zaparciom czy chorobom skóry. Herbata zielona jest niemal równie popularna, jak czarna i ma podobne właściwości. Oprócz tego reguluje poziom cholesterolu, normując stosunek między HDL i LDL, a pijana regularnie znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia raka przełyku. Szczególnie korzystnie na ludzki organizm oddziałują herbaty ziołowe – więcej informacji na ten temat znajduje się w artykule Herbata Loyd – napar z ziół w przystępnej formie.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
 

Jubileusz poradni
W piątek, 20 września w Regionalnym Centrum Kultury swój jubileusz 50-lecia obchodziła Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Kołobrzegu. Podczas uroczystości wyświetlono prezentację...
Kradli halogeny, teraz posiedzą
Policjanci z Kołobrzegu zatrzymali dwóch sprawców, którzy dokonali kradzieży plastikowych osłon halogenów z kilku samochodów marki audi. Łączna wartość strat jaką wycenili pokrzywdzeni...
Wymień się roślinką
Już w najbliższą niedzielę, 22 września, na skwerze przy ul. Dubois w Kołobrzegu po raz pierwszy odbędzie się akcja wymiany roślinami doniczkowymi, które zalegają nam w mieszkaniach....

Komentarze