Odkryj właściwości herbaty Loyd

Trudno wyobrazić sobie codzienność bez przynajmniej jednej filiżanki czy kubka aromatycznej herbaty. Napój ten nie tylko wybornie smakuje i pięknie pachnie, ale również w pozytywny sposób oddziałuje na organizm, a do tego skutecznie poprawia nastrój. Co więcej, regularne picie herbaty zapobiega wielu chorobom.

Krótka historia herbaty
Herbatą nazywa się obecnie zarówno herbaty czarne, jak i zielone, czerwone, owocowe czy ziołowe. Jednak tak naprawdę herbata to napar z liści krzewu herbacianego, który rośnie w Chinach. Według legend odkrył ją chiński cesarz Shen Nung. Już wtedy wierzono, że za pomocą herbaty można odpędzić senność i poprawić koncentrację.

Herbata trafiła do Europy w XVII wieku i na początku nie była zbyt popularna. Wynikało to przede wszystkim z jej dość wysokiej ceny oraz tego, że smak naparu niezbyt przypominał spożywane wtedy powszechnie piwo czy miód. Obecnie herbatę pija się dosłownie wszędzie, a w Anglii jest ona zwyczajowo podawana po południu.

Jakie właściwości ma herbata?
Herbata ma mnóstwo cennych właściwości, które zależą od jej rodzaju. Herbata czarna zawiera teinę, która skutecznie zwiększa koncentrację i dodaje energii. Wspomaga również pracę wątroby i skutecznie wiąże toksyny zgromadzone w organizmie. Ma pozytywny wpływ na układ krwionośny, ponieważ zmniejsza ryzyko zakrzepów i obniża ciśnienie krwi. Więcej na temat właściwości herbaty czarnej można przeczytać na stronie herbata.info.

Inne działanie ma herbata czerwona, której regularne picie pozwala obniżyć poziom cholesterolu i schudnąć. Opóźnia ona procesy starzenia się i skutecznie zapobiega zaparciom czy chorobom skóry. Herbata zielona jest niemal równie popularna, jak czarna i ma podobne właściwości. Oprócz tego reguluje poziom cholesterolu, normując stosunek między HDL i LDL, a pijana regularnie znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia raka przełyku. Szczególnie korzystnie na ludzki organizm oddziałują herbaty ziołowe – więcej informacji na ten temat znajduje się w artykule Herbata Loyd – napar z ziół w przystępnej formie.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
 

RoCK Festiwal - kołobrzeżanie docenieni (zdjęcia)
Już po raz ósmy Regionalne Centrum Kultury zorganizowało przegląd zespołów rockowych RoCK Festiwal. Publiczność mogła posłuchać dobrego mocnego grania kapel z naszego regionu....
Niewielka i ugodowa - zmieści się w każdym mieszkaniu
Mimi to niewielka suczka w wieku ok. 1,5 roku. W schronisku dla bezdomnych zwierząt przebywa od niedawna.  - Ma ugodowy, spokojny charakter, jest grzeczna i wesoła. Uwielbia spacery i zabawy, jest...
Gdzie widzisz się za kilka lat?
Choć nikt nie potrafi przewidywać przeszłości, to pracodawcy często o nią pytają na rozmowach kwalifikacyjnych. Każdy z nich woli wiedzieć, czy w ogóle warto nawiązywać współpracę z...

Komentarze