Pizza z dostawą do pracy? Jak najbardziej!

Choć na pierwszy rzut oka pizza może się wydawać nieodpowiednim daniem do pracy to jednak sprawdza się ona tam idealnie. Oczywiście należy pamiętać o kilku zasadach, których warto przestrzegać podczas jedzenia pizzy w pracy, aby całe to doświadczenie było przyjemne dla Ciebie, ale także dla innych pracowników.

Pizza to takie danie, które doskonale sprawdza się też podczas wspólnego lunchu, konferencji czy też zebrania. Ma również ona wiele innych zastosowań w naszym miejscu pracy. Więcej na ten temat w poniższym tekście.
Istnieje reguła, którą wymyślił założyciela Amazona – Jeff Bezos, która mówi, że ilość członków zespołu powinna być tylko tak wielka, że najedzą się oni do syta dwoma pizzami. Według Bezosa, większe zespoły są już nieefektywne, pojawiają się w nich osoby, które nic nie robią. A gdy chodzi o zebrania w większych grupach powstają zaburzenia w komunikacji i część pracowników przestaje słuchać, lub tworzą się pod grupy, co szkodzi całemu spotkaniu. Jak widać pizza nie tylko jest wybornym posiłkiem, ale może pomóc skompletować doskonały zespół w pracy.
Włoski placek może też być świetnym motywatorem do samej pracy. W przeprowadzonych badaniach na grupie kontrolnej wykazano, że pizza daje większą motywację do pracy niż premia finansowa. Osoby zachęcone pizzą pracowały 6,7% efektywniej a te premią zaledwie 4,9%. Pusty żołądek jest gorszy od pustego portfela. A nic tak świetnie nie radzi sobie z głodem jak pizza.

Pizza w biurze. Jak jeść?
Aby uniknąć pobrudzenia siebie, swojego miejsca pracy czy nawet innych warto stosować się do tych kilku zasad:

1. Zawsze na talerzyku – swobodnie pizzę można jeść w domu, bez zbędnej zastawy, ale w pracy miejmy go zawsze pod naszym kawałkiem. Unikniemy wtedy sosu na naszej koszuli, spodniach czy też klawiaturze.
2. Ręcznik pod ręką – to chyba jasne. Papierowy ręcznik lub serwetka pomogą nam szybko wrócić do stanu z przed jedzenia pizzy a przy okazji nie pobrudzimy myszki, gdy nagle trzeba będzie coś kliknąć.
3. Bez dotykania – gdy brak serwetki i ręczników pizzę można zjeść bez trzymania jej w dłoni. Wystarczy lekko podrzucić kawałek na talerzu, aby wysunął się on odrobinę za jego krawędź. Potem gryziemy i powtarzamy całą czynność aż zjemy w ten sposób cały kawałek.

Pizzę do pracy z dostawą w Kołobrzegu i Gdańsku zamawia się przez stronę PizzaPortal.pl lub korzystając z dedykowanej aplikacji na smartfona.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
 

Zawadzki wyrzucony z „Kołobrzeskich Razem”
Dariusz Zawadzki nie jest już członkiem klubu radnych „Kołobrzescy Razem”. Nie jest tajemnicą, że radnemu od jakiegoś czasu nie było po drodze ze wszystkimi członkami...
W sklepie kradł elektronarzędzia
Kołobrzescy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży sklepowej. Mundurowi zostali wezwani do jednego z marketów, którego pracownicy zauważyli, że na półce brakuje...
Otwarcie sezonu żeglarskiego
Sezon żeglarski miał zostać tradycyjnie otwarty na początku maja, lecz sytuacja związana z COVID-19 skutecznie pokrzyżowała te plany. Oficjalne otwarcie sezonu zostanie jednak...

Komentarze