Poznaj korzyści z montażu kontraktowego elektroniki dla Twojej firmy

Outsourcing i delegowanie zadań to konieczność we współczesnym biznesie. Kto chce wyprzedzać konkurencję, nie może działać sam, bo najczęściej nie da sobie rady. Jedną z odpowiedzi na takie wyzwania jest montaż kontraktowy elektroniki.

Trudno sobie wyobrazić małą lub średnią firmę wyspecjalizowaną w projektowaniu urządzeń lub podzespołów elektronicznych, która byłaby w stanie zakupić, utrzymywać i nieustannie modernizować linię produkcyjną. Musiałaby też zatrudniać przy niej grono odpowiednio wyszkolonych pracowników.

Kontraktowy montaż elektroniczny

Zupełnie inaczej wygląda to w firmie wyspecjalizowanej, dysponującej odpowiednim zapleczem technologicznym oraz kadrą – takiej jak Zamel.com. Oferując montaż kontraktowy, ma ona dość zleceń, by produkować praktycznie bez przerw, co pozwala utrzymać niezbędną do tego bazę. Może też dostosowywać linię produkcyjną do kolejnych zleceń, a także produkować niewielkie serie podzespołów lub urządzeń, np. służącą do testów i walidacji.

Rodzaje montażu kontraktowego

Powoli wychodzi już z użycia, ale wciąż jeszcze spotykany jest montaż THT (Trough-Hole Technology), polegający na przewlekaniu końcówek elementów elektronicznych przez dziurki w płytce drukowanej i lutowaniu ich do ścieżek. Takie czynności wykonywane są przeważnie w sposób manualny. Nowocześniejszym rozwiązaniem jest montaż SMT (Surface-Mount Technology), w którym końcówki poszczególnych elementów łączone są z obwodem drukowanym za pomocą specjalnego kleju utwardzanego gorącym powietrzem. To także montaż jednostronny, wykonywany z reguły maszynowo. Wersja dwustronna to SMD (Surface Mount Device) – tu wszelkie tranzystory, rezystory, kondensatory itp. montowane są po obu stronach płytki przez maszynę. Najczęściej jest to produkcja układów scalonych, w tym także zminiaturyzowanych. Więcej na ten temat można znaleźć w tekście „Profesjonalny montaż SMT/SMD, czyli zbuduj swój produkt z Zamel”.

Usługi EMS to znacznie więcej niż produkcja

W Polsce działa już wiele firm oferujących montaż kontraktowy EMS, czyli Electronic Manufacturing Services. Aby sprostać konkurencji, najlepsze z nich są w stanie realizować zlecenia kompleksowo. Oznacza to wykonanie projektu, przygotowanie produkcji, zakup wszystkiego, co niezbędne, sam montaż kontraktowy, testy półproduktów i gotowych wyrobów, a nawet magazynowanie i wysyłkę do odbiorców.

 

Artykuł sponsorowany 

Figura poczyta Tokarczuk
Figura poczyta Tokarczuk W niedzielę 17 listopada  o godz.17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. J. Frankowskiego 3, fragmenty powieści „Gra na wielu bębenkach” autorstwa Olgi...
Mężczyzna zastrzelony podczas polowania
Do tragicznego zdarzenia doszło podczas polowania na terenie powiatu kołobrzeskiego. W lesie w pobliżu Pobłocia Małego śmiertelnie postrzelony został mężczyzna. W polowaniu uczestniczyła...
Piknik wojskowy na Koszalińskiej
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w 8. Batalionie Remontowym zorganizowano piknik wojskowy "Służymy Niepodległej". Impreza przy ulicy Koszalińskiej jest otwarta dla wszystkich...

Komentarze