Kolosalna podwyżka za śmieci

Urząd Miasta przedstawił dziś propozycje stawek za odbiór odpadów komunalnych na przyszły rok.

Niestety, kołobrzeżan czekają podwyżki, zwłaszcza w przypadku śmieci niesegregowanych. Opłaty nadal naliczane będą na podstawie zużycia wody. Obecnie za śmieci zmieszane mieszkańcy płacą 4,95 zł za metr sześcienny zużytej wody. Ta stawka ma skoczyć kolosalnie aż do 26,16 zł za metr sześcienny. Podwyżki nie ominą również tych, którzy śmieci segregują. Tu stawka wzrośnie z 3,30 zł za metr sześcienny zużytej wody do 6,54 zł za metr sześcienny. Ewa Pełechata wiceprezydent do spraw gospodarczych tłumaczy, że tak znaczna podwyżka za śmieci zmieszane ma sprawić, że mieszkańcy zaczną już teraz segregować odpady, gdyż od 1 stycznia 2021 roku wszyscy będą mieli taki obowiązek. Na podwyżkę złożyły się również zmiany prawne sprawiające, że gmina ponosi większe koszty obsługi całego systemu śmieciowego. 

POP

Rusza nabór do Krasnala
Pytacie nas o przewidywany termin rekrutacji do żłobka miejskiego. Miasto właśnie poinformowało, że rekrutacja dzieci do miejskiego żłobka Krasnal odbędzie się w dniach 14-30 kwietnia....
Kolejne dwa przypadki koronawirusa w powiecie
Na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Wśród nich jest kobieta w średnim wieku z powiatu kołobrzeskiego, hospitalizowana w SPWSZ w...
"Szansa na wznowienie rozgrywek nie jest wielka"
Zapraszamy na pierwszą część rozmowy z Peterem Nemcem, trenerem piłkarzy trzecioligowej Kotwicy Kołobrzeg, z którym porozmawialiśmy o szansach na wznowienie rozgrywek, sile jego zespołu i...

Komentarze

cuba 2019-12-03 07:40:58
Samorząd (PO'wski) może podnieść opłaty o 528%, ale kiedy Rząd podnosi akcyzę na alkohol o 10%, to hajda na pisiorów! D R O Ż Y Z N A!!!
mieszkaniec 2019-12-02 17:30:49
To chyba we wspólnotach mieszkaniowych można rozliczać od metra lub od osoby a w domkach od ilości zużytej wody bedzie bardziej sprawiedliwie .
wiedząca 2019-12-02 13:00:17
W Kołobrzegu ma tyle wspólnego że są domki jednorodzinne na 1 osobę zameldowaną, a maja po kilkanaście pokoi z łazienkami, które w sezonie zajmuje znacznie więcej ludzi. Owszem, dostaje się tym, co z wynajmu nie żyją.
mieszkaniec 2019-11-29 21:26:44
Co za debil wymyślił ,że za śmieci liczy się od ilości zużytej wody . Od zużytej wody płacimy za ścieki , a za śmieci powinno się pobierać opłaty od osoby chyba proste ? Bo ja dalej nie rozumie co ma wspólnego woda ze śmieciami .