"Droga S6 to koszmar dla setek rodzin"

Droga ekspresowa S6 to niewątpliwie duże ułatwienie komunikacyjne dla mieszkańców Kołobrzegu i wszystkich kierowców chcących dojechać do naszego miasta.

Niestety, hałas jaki emitują przejeżdżające S6 samochody stanowi nieodłączny element funkcjonowania okolicznych miejscowości, oraz położonych w jej pobliżu dzielnic Kołobrzegu. Właśnie z tego powodu dziś w starostwie powiatowym zorganizowano spotkanie z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Pojawili się na nim mieszkańcy ulicy Stańczyka w Niekaninie, właściciele nieruchomości położonych przy węźle Kołobrzeg Wschód, przedstawiciele zarządów ogrodów działkowych, a także mieszkańcy nowego osiedla położonego tuż obok działek oraz osiedla Rzemieślniczego. Wszyscy wskazywali na jedno - ciągły hałas, który stał się dla nich gehenną. Wcześniej pismo z podobnymi uwagami skierowali mieszkańcy Budzistowa. 

Mieszkańcy oczekują ustawienia ekranów akustycznych, które miałyby wyciszyć hałas dobiegający z ekspresówki. Niestety, nie jest to takie proste. Cały proces może zostać rozpoczęty po przeprowadzeniu badań natężenia hałasu. GDDKiA ma obowiązek wykonać takie badania w okresie od 12 do 18 miesięcy po oddaniu inwestycji. Obecni na spotkaniu mieszkańcy apelowali, by hałas zmierzyć szybciej i to już w lipcu przyszłego roku, gdy ruch na S6 będzie zdecydowanie większy, niż obecnie. Jedynie przekroczenie norm jest ratunkiem w tej sytuacji i umożliwi ustawienie ekranów. W przypadku budynków mieszkalnych jest to 61 decybeli w dzień i 56 w nocy. Jeżeli badania wykażą, że normy nie zostaną przekroczone, ratunku przed hałasem nie będzie. Jak wskazywali dziś obecni na spotkaniu problem dotyczy setek rodzin, które nie wyobrażają sobie funkcjonować w takim otoczeniu. - Idea ogródków działkowych została w ten sposób kompletnie zniszczona - mówią działkowcy.

 

 

Zawadzki wyrzucony z „Kołobrzeskich Razem”
Dariusz Zawadzki nie jest już członkiem klubu radnych „Kołobrzescy Razem”. Nie jest tajemnicą, że radnemu od jakiegoś czasu nie było po drodze ze wszystkimi członkami...
W sklepie kradł elektronarzędzia
Kołobrzescy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży sklepowej. Mundurowi zostali wezwani do jednego z marketów, którego pracownicy zauważyli, że na półce brakuje...
Otwarcie sezonu żeglarskiego
Sezon żeglarski miał zostać tradycyjnie otwarty na początku maja, lecz sytuacja związana z COVID-19 skutecznie pokrzyżowała te plany. Oficjalne otwarcie sezonu zostanie jednak...

Komentarze

Były Kołobrzeżanin 2019-12-06 12:42:22
Z całym szacunkiem - ruch na S6 jest tak mizerny (wiem z autopsji), że moim zdaniem nie warto się zajmować pomrukiem okolicznych działkowców. Dla porównania przez most Grota Roweckiego w Warszawie w DOBĘ przejeżdża ok. 160 tysięcy pojazdów.
Boby 2019-12-05 05:33:10
Jednym nie pasuje bo za głośno innym nie pasuje bo za daleko od Białogardu i że niby tak samo się jedzie , akurat po nowej S6 dojedziemy szybciej mimo że może być dłuższa parę kilometrów, chociażby dlatego że mamy dwa pasy a nie jeden, nie mamy ograniczeń prędkości które były co chwilę w różnych miejscowościach, nie spotkamy na drodze niebezpieczeństw ktimialo miejsce przejeżdżając przez różnorakie miejscowości. A co do hałasu pomyślał ktoś kiedyś o tych ludziach którzy mieszkali latami przy starej 6 ? Mieli drogę tuż pod oknami i żyli z tym, więc drodze mieszkańcy Budzistowa, Niekanina i przydrożnych zabudowań zluzujcie tylko i poczekajcie chwilę, dostaniecie te bariery dźwiękowe lecz nie wszystko odrazu. Musicie poczekać i wyciągnąć kija z du.y pozdrawiam
Zadowolony 2019-12-04 09:16:16
Mamy wreszcie super drogę. Zawsze będzie ktoś nie zadowolony. Stara 6 była uciążliwa dla mieszkańców wielu miejscowości i kierowców. Niebezpieczna, zakorkowana itd. Dzis jest paru innych nie zadowolonych i wielka afera. Jak widać to znów wina Tuska, a premier Morawiecki w chwale przed wyborami otwierał. Co za żenada.
typ 2019-12-04 08:59:41
To pretensje kierować do tych, którzy totalnie bez sensu podciągali S6 pod wasze miasteczko. Lobby PO samorządowo-parlamentarne wywalczyło tą cudną zmianę. Stara 6 szła w pewnym oddaleniu od miasteczek typu Białogard czy Świdwin a tu walnęli ją tam gdzie się dało, skoro jakaś "mądra" głowa wycudowała, że taniej będzie podciągać S6 pod Kołobrzeg niż zrobić i S11 i S6 odrębnie. Dzięki temu czas dojazdu ze Szczecina do Gdańska czy nawet Koszalina nie skrócił się za specjalnie i zamiast jechać w linii prostej jedzie się nadrabiając prawie 50 km by zadowolić kilku rybaków. Debilizm totalny.
Laguna 2019-12-04 08:56:59
Dokładnie. Malkontenci zafajdani.
Banderas 2019-12-04 08:13:55
Właśnie ciekawe co mają do powiedzenia ci co mieszkali na starej drodze do Szczecina i drogę mieli 20 m od domu ? Oni wreszcie trochę ciszej mają.
aaaaaaaaaaaa 2019-12-04 07:44:08
Mieszkam w Rymaniu, przy samej - byłej już - szóstce. Własnych myśli nie było słychać. Cieszę się, że ta droga w końcu przebiega inaczej.
Z NIEKANINA 2019-12-03 21:15:36
SOBOL ZAPRASZAM ZAMIESZKAĆ W TAMTYCH OKOLICACH CIEKAWE CZY TAKIM CHOJRAKIEM BĘDZIESZ W WYPISYWANIU....
Ja 2019-12-03 20:38:24
Do SoboL:teraz ta drogą jeżdzi znacznie więcej aut,to jest bez porównania.
Sobol 2019-12-03 14:05:12
A to ciekawe halas? Do tej pory" starą" dk 6 jechalo sie niemal przy samych zabudowaniach...gdzie sa ekrany w Koziej gorze goscinku czy rymaniu? Wielkie panstwo sie znalazlo :)