Prezes Kotwicy konsultuje się z prawnikiem, a klub przegrywa w sądzie

„Czy piłkarski Kołobrzeg to dziki kraj?” - materiał o takim tytule opublikowany na portalu "Weszło!" wstrząsnął sportowym środowiskiem w Polsce i w Kołobrzegu.

Od wtorku o sytuacji w piłkarskiej Kotwicy mówi się wiele, ale niezbyt korzystnie. Dziennikarze opisali kulisy funkcjonowania klubu, długi jakie Kotwica ma mieć nie tylko wobec piłkarzy, ale i kontrahentów. Cały wstrząsający materiał można przeczytać TUTAJ. Przez kilka dni dziennikarze, jak i kibice czekają na komentarz władz Kotwicy.

Dział sportowy Gazety Kołobrzeskiej skontaktował się z prezesem Kotwicy Adamem Dzikiem. – Czekam na prawnika, który dojedzie do Kołobrzegu dzisiaj (rozmawialiśmy w czwartek – red.). Wspólnie przygotujemy stanowisko klubu w tej sprawie, które najpierw przedstawimy na posiedzeniu zarządu klubu, następnie przekażemy do publicznej wiadomości. To, czy skierujemy sprawę na drogę sądową zależy od konsultacji z prawnikiem – tyle powiedział nam wczoraj prezes piłkarskiej Kotwicy.

Tymczasem w sądzie skończyła się już sprawa byłego piłkarza Kotwicy Tomasza Rydzaka. Zawodnik rozstając się z Kotwicą rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron, a wszystkie zaległe pieniądze miał otrzymać w ciągu 30 dni. Skończyło się na wielomiesięcznej walce przez Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej, Polski Związek Piłkarzy i sąd. - W sądzie oczywiście wygrałem, wyrok się uprawomocnił, a Kotwica nadal nie robiła nic, by wypłacić mi moje pieniądze. Wówczas wszystko wysłałem do Wydziału Dyscypliny (PZPN – red.). Dopiero ten wydział stwierdził, że Kotwica musi mi w trybie natychmiastowym wypłacić mi wszystkie pieniądze. Inaczej klub zostanie ukarany odjęciem punktów i karą finansową. Pieniądze otrzymałem po trzech dniach. Wcześniej cała moja sprawa trwała ponad rok. Gdybym nie walczył i nie był zdeterminowany, to bym w życiu nie dostał moich pieniędzy - nie ukrywa zawodnik, który w Kotwicy spędził siedem sezonów.

Więcej o całej sprawie piszemy w piątkowym wydaniu Gazety Kołobrzeskiej. Przeczytacie tam m.in. o kolejnej przegranej przez klub sprawie sądowej i o tym, jak na sytuację w Kotwicy reagują władze miasta.

POP

Fot. Karol Skiba

Dodatkowe karetki nad morzem - jedna w naszym powiecie
W Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego trwają ostatnie przygotowania do zabezpieczenia sezonu letniego. W miejscowościach nadmorskich pojawi się więcej karetek. Łącznie będzie to...
Utrudnienia w Grzybowie
W związku z przebudową drogi powiatowej na trasie Kołobrzeg - Grzybowo od dziś kierowcy muszą spodziewać się utrudnień w ruchu. Dziś do godziny 21 zamknięty będzie odcinek od pętli...
Nareszcie kino otwiera się w sobotę!
Doczekaliśmy się. Kołobrzeskie kino "Wybrzeże" już od soboty, 6 czerwca otwiera swoje podwoje dla kinomanów. Tego dnia zaplanowano trzy seanse filmowe. O godz. 15.30 kinomaniacy będą mogli...

Komentarze