Prezes Kotwicy konsultuje się z prawnikiem, a klub przegrywa w sądzie

„Czy piłkarski Kołobrzeg to dziki kraj?” - materiał o takim tytule opublikowany na portalu "Weszło!" wstrząsnął sportowym środowiskiem w Polsce i w Kołobrzegu.

Od wtorku o sytuacji w piłkarskiej Kotwicy mówi się wiele, ale niezbyt korzystnie. Dziennikarze opisali kulisy funkcjonowania klubu, długi jakie Kotwica ma mieć nie tylko wobec piłkarzy, ale i kontrahentów. Cały wstrząsający materiał można przeczytać TUTAJ. Przez kilka dni dziennikarze, jak i kibice czekają na komentarz władz Kotwicy.

Dział sportowy Gazety Kołobrzeskiej skontaktował się z prezesem Kotwicy Adamem Dzikiem. – Czekam na prawnika, który dojedzie do Kołobrzegu dzisiaj (rozmawialiśmy w czwartek – red.). Wspólnie przygotujemy stanowisko klubu w tej sprawie, które najpierw przedstawimy na posiedzeniu zarządu klubu, następnie przekażemy do publicznej wiadomości. To, czy skierujemy sprawę na drogę sądową zależy od konsultacji z prawnikiem – tyle powiedział nam wczoraj prezes piłkarskiej Kotwicy.

Tymczasem w sądzie skończyła się już sprawa byłego piłkarza Kotwicy Tomasza Rydzaka. Zawodnik rozstając się z Kotwicą rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron, a wszystkie zaległe pieniądze miał otrzymać w ciągu 30 dni. Skończyło się na wielomiesięcznej walce przez Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej, Polski Związek Piłkarzy i sąd. - W sądzie oczywiście wygrałem, wyrok się uprawomocnił, a Kotwica nadal nie robiła nic, by wypłacić mi moje pieniądze. Wówczas wszystko wysłałem do Wydziału Dyscypliny (PZPN – red.). Dopiero ten wydział stwierdził, że Kotwica musi mi w trybie natychmiastowym wypłacić mi wszystkie pieniądze. Inaczej klub zostanie ukarany odjęciem punktów i karą finansową. Pieniądze otrzymałem po trzech dniach. Wcześniej cała moja sprawa trwała ponad rok. Gdybym nie walczył i nie był zdeterminowany, to bym w życiu nie dostał moich pieniędzy - nie ukrywa zawodnik, który w Kotwicy spędził siedem sezonów.

Więcej o całej sprawie piszemy w piątkowym wydaniu Gazety Kołobrzeskiej. Przeczytacie tam m.in. o kolejnej przegranej przez klub sprawie sądowej i o tym, jak na sytuację w Kotwicy reagują władze miasta.

POP

Fot. Karol Skiba

Reaktywacja amatorskiej ligi piłkarskiej
We wtorek 21 bm. odbędzie się zebranie informacyjne odnośnie reaktywacji kołobrzeskich rozgrywek amatorskich. Jest to cenna informacja dla wszystkich osób lubiących w wolnych chwilach...
Kołobrzeżanka powalczy o Eurowizję
Konkurs piosenki Eurowizja to show chętnie oglądane każdego roku przez Polaków. Tym razem polski reprezentant zostanie wyłoniony w ramach programu "Szansa na Sukces". O udział w Eurowizji...
XXV Kołobrzeska Gala Sportu już 7 lutego!
7 lutego o godz. 18.45 w hotelu Ikar Plaza w Kołobrzegu odbędzie się XXV Kołobrzeska Gala Sportu, podczas której poznamy wyniki plebiscytu "Gazety Kołobrzeskiej" na najlepszych sportowców...

Komentarze