Dlaczego warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty?

Do psychoterapeuty może zwrócić się każda osoba, która odczuwa psychiczny dyskomfort, boryka się z życiowymi trudnościami, cierpi na depresję, nerwicę, przewlekły stres lub w inny sposób jakość jej życia psychicznego nie satysfakcjonuje jej. Zdrowie psychiczne jest często pomijaną sferą życia, a tymczasem jest ono co najmniej tak samo istotne w życiu jak posiadanie zdrowego i sprawnego ciała.

Kiedy skorzystać z pomocy psychoterapeuty?

Rodzina i bliscy nie zawsze mogą spojrzeć na problemy danej osoby obiektywnie. Nie zawsze także są one w stanie udzielić potrzebnej pomocy, nawet pomimo posiadania najlepszych chęci. Psychoterapeuta jest specjalistą. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu jest w stanie skutecznie pomagać osobom z różnymi problemami.

Psychoterapeuta w Wejherowie przyjmuje za zamkniętymi drzwiami gabinetu, w przyjaznej i komfortowej atmosferze. Wykorzystywana metoda psychodynamiczna jest jedną z najpopularniejszych i najskuteczniejszych metod w psychoterapii.

W czym może pomóc psychoterapeuta?

Psychoterapeuta może pomóc w problemach związanych z depresją, nerwicą, myślami samobójczymi, napadami agresji, fobiami, lękiem, trudnymi emocjami i przeżyciami, traumą, a także przy niskiej samoocenie, kryzysie w związku, niekontrolowaniu swoich emocji, osamotnieniu, problemach z odżywianiem, wypaleniu zawodowym, w żałobie i w każdym innym stanie psychiki, który obniża jakość życia danej osoby.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty?

Warto podkreślić, że psychoterapeuta http://psychoterapeutawejherowo.pl/ ściśle przestrzega zasad zawodowej etyki. Oznacza to, że każda osoba może mu w zaufaniu opowiedzieć o swoich problemach i trudnych doświadczeniach. Psychoterapeta podczas terapii nigdy nie wydaje osądów, nie poucza i nie moralizuje. Jego zadaniem jest jedynie pomoc w zrozumieniu przez daną osobę tego czego doświadcza. Celem spotkań z psychoterapeutą jest wspólne przejście przez terapię, która ma za zadanie wypracować konkretną zmianę u danej osoby.

Efekty psychoterapii - poprawa jakości życia

Efektem spotkań z psychoterapeutą będzie podniesienie się jakości życia osoby, która zdecyduje się na współpracę ze specjalistą. Po przejściu przez terapię, którą zaproponuje psychoterapeuta, można liczyć na zmiany w sposobie postrzegania rzeczywistości, przeżywania emocji, a także zmianę zachowania.

Psychoterapeuta w Wejherowie jest w stanie dostarczyć zadowalające efekty podczas serii sesji, które składają się na terapię. Możliwe są także konsultacje, a także wspólne spotkania przeznaczone dla par.

Artykuł sponsorowany 

Od juniora do seniora
Kołobrzeskie Stowarzyszenie Niewidomych i Słabowidzących zaprasza wszystkich chętnych 3 października (sobota) do Hali Milenium na festyn „Od juniora do seniora", który odbędzie się w...
Karetka w rowie
Karetka wypadła z drogi i wylądowała w rowie.  Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 163 na wysokości Stramnicy. Obecnie jest ona nieprzejezdna. Kierowcy powinni korzystać z...
Dachowanie pod Ząbrowem
Uwaga kierowcy - utrudnienia na drodze wojewódzkiej nr 162. Tuż przed wjazdem do Ząbrowa samochód osobowy wypadł z drogi i dachował. Jedna osoba została poszkodowana. Chodzi o młodą...

Komentarze