Damian Mieczkowski sportowcem roku!

Znamy już laureatów Sportowej Dziesiątki!

Podczas uroczystej gali organizowanej przez Gazetę Kołobrzeską wręczyliśmy 21 statuetek! O tym, kto zwyciężył w poszczególnych kategoriach plebiscytowych decydowali kibice, a także kluby i stowarzyszenia sportowe oraz kapituła.

Najlepszym sportowcem wybrano zawodnika MMA i BJJ Damiana Mieczkowskiego. Drugie miejsce zajęła piłkarka Monika Wziątek, trzecie startujący w trójboju siłowym Kacper Maszczak. Tuż za podium, ale również z nagrodami znaleźli się zapaśnik Adam Bieńkowski (miejsce 4.) i piłkarz Sebastian Deja (5.).

W kategorii sportowe nadzieje przyznaliśmy wyjątkowo pięć nagród. Wygrała lekkoatletka Anna Hrycyk. Drugie miejsce należy do pływaczki Wiktorii Tłoczek, a trzecie do piłkarki Małgorzaty Kowalczuk. Czwarte miejsce zajął reprezentant sztuk walki, startujący w brazylijskim jiu-jitsu Grzegorz Głogowski. Piąte miejsce należy do Doriana Maciejewskiego odnoszącego sukcesy w strzelectwie.

Wśród trenerów zwyciężył Łukasz Krymowski prowadzący piłkarki AP Kotwica. Drugie miejsce zajęła Joanna Nowicka szkoląca łuczników w KSŁ Mewa, a trzecie pracujący z zawodnikami sportów walki Mariusz Dowżycki. Dodatkowym wyróżnieniem dla trenera młodzieży uhonorowano natomiast Mariusza Rzeszotka trenującego siatkarzy UKS OPP.

Tradycją stała się już nagroda dla sportowca niezłomnego. W tym roku to wyróżnienie odebrał weteran piłkarskich boisk Jarosław Nowicki. 13 raz specjalna kapituła przyznała Kołobrzeską Nagrodę Biegową im. Witolda Janowskiego. Tegorocznym laureatem został Krzysztof Biedrzycki. Stałym elementem naszego plebiscytu stały się też kategorie piłkarskie. W tym roku najlepszym piłkarzem IV ligi i klasy okręgowej wybrano Łukasza Wudarczyka.  Wśród zawodników klasy A zwyciężył Marek Słoboda.

Dwie nagrody Gazeta Kołobrzeska przyznała natomiast za Sportowy Sukces Roku. Pierwsza trafiła do Roberta Litaszewskiego, który podczas Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi zdobył złoty medal w bowlingu. Tą wyjątkową nagrodą uhonorowaliśmy również Akademię Piłkarską Kotwica za awans drużyny seniorek do pierwszej ligi.

Aż z dwiema statuetkami do domu wróci Joanna Nowicka, która poza wyróżnieniem w kategorii trenerskiej otrzymała również nagrodę Czempiona 25-lecia Sportowej Dziesiątki!

Zawadzki wyrzucony z „Kołobrzeskich Razem”
Dariusz Zawadzki nie jest już członkiem klubu radnych „Kołobrzescy Razem”. Nie jest tajemnicą, że radnemu od jakiegoś czasu nie było po drodze ze wszystkimi członkami...
W sklepie kradł elektronarzędzia
Kołobrzescy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży sklepowej. Mundurowi zostali wezwani do jednego z marketów, którego pracownicy zauważyli, że na półce brakuje...
Otwarcie sezonu żeglarskiego
Sezon żeglarski miał zostać tradycyjnie otwarty na początku maja, lecz sytuacja związana z COVID-19 skutecznie pokrzyżowała te plany. Oficjalne otwarcie sezonu zostanie jednak...

Komentarze