Dyniowe Garden Party

W niedzielę 27 września w Ogrodach Hortulus Spectabilis odbędzie się III edycja Dyniowego Garden Party. Jest to najbardziej barwne wydarzenie, jakie odbywa się w Ogrodach Hortulus. Złota pora roku - jesień prezentuje wówczas wszystkie swoje uroki. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 11:00 - 15:00.

Na uczestników czeka wiele atrakcji. Począwszy od wycieczki z głównym ogrodnikiem, który opowie o

ekologicznej uprawie dyń oraz innych warzyw znajdujących się w olbrzymich warzywnikach.

Podczas wydarzenia zobaczyć będzie można niezwykłe kompozycje florystyczne przygotowane z jesiennych kwiatów, traw oraz patisonów, kabaczków i dyń. Dyniowe kompozycje - od dużych konstrukcji, po małe elementy dekoracyjne podziwiać będzie można praktycznie w całych ogrodach.

Goście tegorocznej edycji będą mieli również szansę na zaprezentowanie własnych dyniowych dzieł. Podczas wydarzenia odbędzie się konkurs Dyniowych Cudaków. Dyniowego cudaka należy przynieść gotowego ze sobą na wydarzenie. Cudak może być rzeźbą lub konstrukcją i musi składać się z przynajmniej jednej dyni.

Oczywiście nie zabraknie dyniowych przysmaków. Odbędzie się wielkie gotowanie zupy dyniowej. „Dyniówka” zabulgocze w kociołkach podwieszonych nad ogniskami. W menu pojawią się dania wytrawne oraz słodkie.

Na dużych i małych uczestników wydarzenia czekać będą zabawy ruchowe oraz plastyczne. Goście wydarzenia będą mogli wyruszyć również na poszukiwanie dyni w labiryncie. Gracze otrzymają mapy z zaznaczonymi punktami ukrycia dyń.

Podczas Dyniowego Garden Party odbędzie się oficjalne ważenie największych okazów dyń. Nie zawsze ich spore gabaryty, są jednoznaczne z dużą wagą. 

Nie można zapomnieć również o Dyniowej Gonitwie, w której kluczowe jest szczęście. Trasę biegu trzeba będzie pokonać z wylosowaną wcześniej dynią. Dodatkowo zawodnicy będą musieli odnaleźć 5 punktów ukrytych na trasie biegu. Punkty oznaczone będą na mapach rozdanych przed startem. Rozwiązanie zagadek z poszczególnych punktów będzie kluczem do skrzyni znajdującej się na mecie. Do Dyniowej Gonitwy będzie można zgłosić się przed imprezą lub w dniu wydarzenia.

Tegoroczną nowością będzie konkurs drążenia dyni na czas.

 

Poseł Hok chce pomagać protestującym
Posłowie Platformy Obywatelskiej rozpoczynają akcję pomocy prawnej osobom poszkodowanym podczas interwencji służb na protestach. W akcji bierze udział Poseł Marek Hok, który wraz z...
Bezpłatna pomoc prawna
Mieszkańcy naszego powiatu mogą korzystać z darmowej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. W związku z epidemią COVID-19 porady są udzielane na odległość,...
Paliwo wyciekło na drogę
Straż pożarną wezwano dziś rano na ulicę Artyleryjską. Nie chodziło jednak o pożar, lecz paliwo, które wyciekło na drogę z jednego z pojazdów. Na miejscu pojawił się zespół...

Komentarze