Spektakl "Kolacja dla głupca" 12-01-2019

W sobotę 12 stycznia o godz. 19.00 w sali widowiskowej RCK zostanie wystawiony spektakl pt. „Kolacja dla głupca” w wykonaniu Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie. Bilety w cenach: 40 zł normalne, 35 zł ulgowe można kupić w kasie RCK.

Pierre Brochant, bogaty wydawca bestsellerów, wraz z przyjaciółmi z paryskich wyższych sfer urządza raz w tygodniu swoisty, a zarazem okrutny turniej zwany „kolacją dla głupca”. Istotą konkursu jest przyprowadzenie ze sobą na wspomnianą kolację największego nieudacznika – wygrywa ten, kto przyprowadzi największego głupca. Pierre jest przekonany o wygranej – jego „gość” to Francois Pignon, wyjątkowo nierozgarnięty księgowy z ministerstwa finansów, którego pasją jest budowanie makiet z zapałek. Niestety, tuż przed kolacją Pierre’owi wypada dysk… i to jest dopiero początek jego nieszczęść. A wszystko przez pana Pignona, który pomimo najszczerszych chęci wciąga Pierre’a w istny wir kłopotów.

„Kolacja dla głupca” to jedna z najlepszych komedii teatralnych na świecie. Jej autor Francis Veber, francuski scenarzysta i reżyser jest znany przede wszystkim jako autor filmu „Pechowiec” ze słynnym komikiem Pierrem Richardem w tytułowej roli.

Reżyseria: Zdzisław Derebecki
Obsada: Adrianna Jendroszek, Dominika Mrozowska, Małgorzata Wiercioch, Bartosz Budny, Wojciech Kowalski, Piotr Krótki, Adam Lisewski
Autor: Francis Veber
Scenografia i kostiumy: Natalia Kołodziej
Opracowanie muzyczne: Adrian Adamowicz
Inspicjent i foto: Izabela Rogowska