Noworoczny Koncert Wiedeński „Chwilo, pełna uniesień – trwaj” 04-01-2020

Regionalne Centrum Kultury zaprasza na Noworoczny Koncert Wiedeński „Chwilo, pełna uniesień – trwaj”, który odbędzie się 4 stycznia o dwóch porach – 17.00 oraz 19.30.

To będzie magiczny wieczór w świecie operetki, musicalu, światowych hitów i muzyki filmowej. - Usłyszeć będzie można nadzwyczajne piękno: czardaszy, walców, pieśni i miłosnych duetów, kompozytorów wszechczasów, tj. Johana Straussa, Franca Lechara, Nino Rota i wielu innych fantastycznych kompozytorów – zapraszają organizatorzy.  - Wysłuchają Państwo „KONCERT BISÓW”, wśród których znajdą się takie utwory jak: „Granada”, „O sole mio”, „Libiamo, libiamo”, „Przetańczyć całą noc”, „ Usta milczą dusza śpiewa”, „Brunetki, blondynki”, „ Wielka sława, to żart”, „Czardasz, czardasz”, „Maria” z „West Seid Story” i wiele innych, jak „Can Can”, czy „Nad Pięknym modrym Dunajem”.

Koncert swoim charakterem nawiązuje do tradycji WIELKICH NOWORCZNO-KARNAWAŁOWYCH KONCERTÓW, nie tylko Wiednia i Londynu, ale i wszystkich stolic Europy. - Cieszymy się, że miasto Kołobrzeg, dzięki swej kulturalnej działalności , również zalicza się do grona wspaniałych i liczących się miejsc – dodają.

NOWOROCZNY KONCERT WIEDEŃSKI, porywa publiczność, humorem, pięknem i potęgą różnorodnych głosów, niesamowitą wirtuozerią instrumentalistów i energią na scenie.

WYKONAWCY:

ANNA OGIŃSKA – sopranistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, obecnie jest doktorantką w macierzystej uczelni. Laureatka nagród i wyróżnień na konkursach wokalnych: Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari (2013) i Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Jana Kiepury (2015). W swoim repertuarze posiada role w operach i operetkach; wystąpiła jako Zerlina w Don Giovannim, Serpina w La serva padrona i Livietta w Livietta e Tracolla Pergolesiego. Współpracowała m. in. z chórem Camerata Silesia, oraz orkiestrami Filharmonii Pomorskiej pod batutą Marka Mosia i Alexandra Liebreicha. Jest solistką Narodowej Opery w Warszawie.

OSKAR JASIŃSKI – niezwykle charyzmatyczny i pełen humoru polski tenor. Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat międzynarodowych konkursów wokalnych. Na co dzień, solista Śląskiej Operetki Kameralnej. Aktywnie współpracujący z wieloma polskimi orkiestrami i filharmoniami, a także operą śląską i krakowską. Bierze udział w wielu produkcjach i projektach muzycznych w całej Polsce, a także z wielką klasą i humorem prowadzi koncerty operetkowe, operowe, musikalowe i inne.

SERHII LEDENOV – tenor liryczny,

SERHII ANDROSHCHUK – tenor dramatyczny.

Obaj Panowie, to soliści Narodowej Opery Kijowskiej, gościnnie występujący na europejskich scenach teatrów operowych, kreując główne role tenorowe.

ARTUR BANASZKIEWICZ – skrzypek, wirtuoz, kompozytor i aranżer, artysta, który oprócz klasycznego repertuaru skrzypcowego, często prezentuje publiczności własne, wirtuozowskie fantazje i parafrazy znanych utworów z różnych obszarów muzyki, m. In.: „Viva Strauss!”,

„La Fiesta Mexicana”, „Skrzypek na dachu”, „Hava Nagilah”, „Oczy czarne”, „ Kalinka”. Autorski koncert pt. „Wieczór w krainie czardasza”, inspirowany folklorem cygańskim

i żydowskim, otworzył mu drzwi wielu prestiżowych sal koncertowych świata, m. In. Lincoln Center w Nowym Jorku, Berlińskiej Filharmonii, czy Lipskiego Gewandhaus.

MAES - ENSEMBLE - zespół kameralistów, pod dyrekcją pianistki Pani Marzenny Mikuły Drabek, prezentujący indywidualny styl aranżacji, oraz rzadko spotykane zestawienie instrumentalistów sprawia, że utwory wykonane przez MAES -ENSEMBLE charakteryzuje niepowtarzalne, ciepłe i głębokie brzmienie, dające wrażenie gry większego zespołu muzycznego.

Koncert odbędzie się w sali widowiskowej. Bilety w cenie 100,00 zł, do nabycia w kasie RCK oraz na kupbilecik.pl.