Kołobrzeski Festiwal Filmowy 05-07-2017/09-07-2017

Pięć dni filmowego święta

Znamy już termin tegorocznej edycji Kołobrzeskiego Festiwalu Filmowego. W tym roku czeka nas aż pięć dni projekcji filmowych, spotkań z gwiazdami i emocji konkursowych.

Suspense Film Festival powróci do Kołobrzegu 5 lipca. Już wiemy, że wśród projekcji w Regionalnym Centrum Kultury i na plaży nie zabraknie najnowszych polskich filmów sensacyjny, m.in. „Jestem mordercą”, „ Sługi boże” oraz „Prosta historia o morderstwie”. Fani kina europejskiego również mogą liczyć na sporą dawkę emocji.

Festiwal tradycyjnie rozpocznie się jednak uroczystą galą, podczas której wręczone nagrody aktorskie „Ikona Polskiego Kina”, „Ikona Światowego Kina” oraz przyznana zostanie po raz szósty Kołobrzeska Nagroda Filmowa „Latarnik” dla reżysera, który wykorzystując reguły kina gatunkowego tworzy ważne artystycznie, a jednocześnie lubiane przez publiczność filmy. Nazwiska laureatów obecnie pozostają jeszcze tajemnicą.

Wiemy natomiast, że w czasie festiwalu po raz trzeci organizowany będzie jedyny w Polsce i jeden z niewielu w Europie międzynarodowy konkurs na najlepszy europejski film sensacyjny „Suspense Film Competition”. Osobną sekcję stanowić będą filmy zakwalifikowane do konkursu na najlepszy europejski film sensacyjny „Suspense Film Competition”. W konkursie weźmie udział 10 premierowych filmów z różnych europejskich krajów, które powalczą o statuetkę „Golden Seahorse”. Zwycięzcę wybierze międzynarodowe jury. Kontynuując cieszącą się popularnością tradycję burzliwych dyskusji o filmach, widzowie ponownie zostaną zaproszeni na Kino Konesera i ciekawą rozmowę z Moniką Kowalską i Tomaszem Raczkiem po seansie. Po raz kolejny w ramach Festiwalu odbędzie się także konkurs dla młodych twórców „First Shot”. W konkursie weźmie udział 10 krótkometrażowych filmów fabularnych, które zostaną zaprezentowane w Kołobrzegu. Młodzi filmowcy ocenieni będą przez jury za swoją sprawność warsztatową. Jak co roku Kołobrzeg gościć będzie też reżyserów, aktorów i twórców filmowych, zarówno polskich, jak i zagranicznych. POP