Koncert z cyklu „Klasyczny Kołobrzeg” w wykonaniu Baltic Neopolis Quarte 13-01-2018

Klasyczny Kołobrzeg

Regionalne Centrum Kultury zaprasza na koncert z cyklu „Klasyczny Kołobrzeg” w wykonaniu Baltic Neopolis Quartet, który zaplanowany jest na sobotę, 13 stycznia o godz. 18.00. W repertuarze koncertu znajdzie się coraz popularniejsze w Polsce tango, które nieodmiennie kojarzy się z gorącym rytmem, Astorem Piazzollą i Argentyną. W celu zwielokrotnienia magnetyzmu tanga, do udziału w koncercie szczeciński kwartet zaprosił bandeonistę z Argentyny okrzykniętego następcą Astora Piazzolli, króla tanga - Marcelo Nisinmana.

Baltic Neopolis Quartet powstał w 2008 roku z inicjatywy muzyków-solistów szczecińskiej Baltic Neopolis Orchestra - absolwentów wyższych uczelni muzycznych w Londynie, Wrocławiu i Szczecinie. Pasją muzyków jest przede wszystkim klasyczny repertuar XX i XXI wieku, aczkolwiek ich indywidualizm pozwala zespołowi tworzyć i angażować się w niekonwencjonalne projekty artystyczne. Kwartet nie stroni od eksperymentów w przestrzeniach muzealnych, studiach radiowych, kościołach, budynkach przemysłowych i plenerach. Repertuar, który wykonuje Baltic Neopolis Quartet, cechuje odwaga, świeżość i pomysłowość w aranżowaniu wykonań najbardziej uznanych kompozytorów muzyki klasycznej i wykonawców muzyki rozrywkowej.

Bilety na koncert w cenie 40 zł (normalne) i 30 zł (ulgowe) do nabycia w kasie RCK. Istnieje także możliwość zakupu biletów grupowych (grupa powinna liczyć min. 10 osób) w cenie 25 zł/szt. JOD