Dni Kołobrzegu 2018 25-05-2018/29-05-2018

Od 25 do 27 maja w ramach Dni Kołobrzegu miasto przygotowało z myślą o kołobrzeżanach i turystach szereg atrakcji. Gwiazdą tegorocznej imprezy będzie zespół Big Cyc, który 27 maja o godz. 19.00 wystąpi w porcie pasażerskim.
Uroczyste obchody w piątek 25 maja rozpocznie Święto Służb Mundurowych i msza św. w bazylice mniejszej. Jeśli ktoś lubi mniej oficjalne uroczystości, to o godz. 14.00 może przyjść na piknik przy latarni morskiej. W programie: pokaz sprzętu jednostki interwencyjno-pościgowej SG 216, Bezpieczne Miasteczko, pokazy ratownictwa medycznego oraz walki w bliskim kontakcie przeprowadzony przez Fight Club Sajgon. 

ZOBACZ: szczegółowy plan imprez - PLAKT

Najwięcej będzie działo się w sobotę 26 maja. Świętowanie obchodów Dni Kołobrzegu rozpocznie się o godz. 11.30 na dziedzińcu ratusza od koncertu Orkiestry z Wyszkowa. Potem prezydent Janusz Gromek dokona oficjalnego otwarcia Dni Kołobrzegu oraz Hanzeatyckiego Targu Solnego. Wiele będzie się też działo w porcie pasażerskim. Na wszystkich, którzy tego dnia przyjdą tam w godz. 13.00-22.00, czeka wiele atrakcji. Najpierw jednak odbędzie się uroczyste złożenie wiązanek kwiatów przy pomniku kmdra Stanisława Mieszkowskiego i dla „Tych, co zginęli na Morzu”. Będzie można też wysłuchać koncertu Orkiestry Reprezentacyjnej Ligi Morskiej i Rzecznej z Wyszkowa, odwiedzić kiermasz świąteczny, a w godz. 13.00-15.00 – przyjrzeć się gotowaniu zupy rybnej, a potem wziąć udział w darmowym poczęstunku. W godz. 14.00-18.00 będzie tam można wysłuchać opowieści Aleksandra Doby, znanego polskiego podróżnika i odkrywcy, który jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki dzięki sile własnych rąk. O godz. 18.00 odbędzie się koncert zespołu wokalnego Mayol, działającego przy Klubie Wojskowym 8 BREM w Kołobrzegu, a o godz. 19.00 – koncert zespołu Big Cyc. 
Z kolei w niedzielę 27 maja o godz. 16.00 na scenie plenerowej RCK odbędzie się VI Regionalny Finał Konkursu Piosenki – Dzień Dziecka z Pieśnią i Piosenką Żołnierską, wstęp wolny. Szczegółowy plan Dni Kołobrzegu na stronie Regionalnego Centrum Kultury oraz Urzędu Miasta Kołobrzeg. JW