Wernisaż wystawy "Ku Niepodległości" 09-11-2018

9 listopada o godz. 12.00 w Muzeum Oręża Polskiego (kamienica kupiecka) przy ul. ppor. Emilii Gierczak 5 odbędzie się wernisaż wystawy czasowej „Ku niepodległości”.

Tytuł wystawy nie jest przypadkowy. Ukazuje ona, że niepodległość nie jest nam dana raz na zawsze. Trzeba o nią walczyć i zabiegać. Dlatego  na wystawie są między innymi konfederaci barscy, którzy walczyli o suwerenność państwa. Jest mowa o powstaniach narodowych, Legionach Dąbrowskiego, żołnierzach Józefa Piłsudskiego, Armii Ochotniczej wojny z Bolszewikami, żołnierzy wojny obronnej we wrześniu 39. roku, aż po wojsko polskie na wschodzie, zachodzie i okupowanej ojczyźnie.

Wystawa czynna będzie w godzinach otwarcia muzeum do końca stycznia 2019 r.

Muzeum Oręża Polskiego w ramach setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oprócz otwarcia ww. wystawy zaprasza na inne organizowane lub współorganizowane wydarzenia:

  • 8 listopada prelekcja historyczna, Jerzy Brukwicki „Sztuka Legionów Polskich”
  • 11 listopada wystawa mobilna w namiocie wystawienniczym przy ratuszu;
  • 15 listopada prelekcja historyczna, Hieronim Kroczyński „Kołobrzeg w latach odzyskiwania przez Polskę niepodległości”
  • 22 listopada prelekcja historyczna, Małgorzata Dziewięcka „Udział dzieci w tworzeniu historii Polski w ciągu ostatnich 100 lat”

Prelekcje historyczne odbywać się będą w sali plafonowej w Muzeum Miasta Kołobrzeg przy ul. Armii Krajowej 13 o godz. 18.00