1000 młodych piłkarzy w Kołobrzegu [WIDEO, ZDJĘCIA]

Blisko 60 zespołów z całej Polski, a także z Niemiec i Ukrainy bierze udział w rozgrywanym w Kołobrzegu młodzieżowym turnieju piłkarskim Anchor Cup. To największe zawody dla młodych piłkarzy w historii miasta.
W Kołobrzegu rozpoczęła się pierwsza edycja turnieju. Na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji od rana rywalizują młodzi piłkarze i piłkarki. Łącznie przygotowano 9 boisk, na których grają piłkarze od 9 do 15 roku życia.

Rubina Kosmala z Akademii Piłkarskiej Kotwica mówi, że to największe piłkarskie zawody dla młodzieży w historii Kołobrzegu. – 54 zespoły z trzech krajów: Polski, Ukrainy i z Niemiec. Tutaj warto zaznaczyć, że na tyle drużyn mamy ponad stu zawodników z Ukrainy. Część zawodników przebywa w Polsce pod początku wojny, ale mamy też drużynę, która przyjechała bezpośrednio z Odessy – dodaje Kosmala.

Mateusz Zieliński z agencji Around The Sport, organizator turnieju zaznacza, że ma on na celu nie tylko sportową rywalizację, ale też wspólną integrację. – Główną ideą tego turnieju jest gromadzenie, jak największej ilości dzieci, tylko po to, by jak najwięcej osób mogło się spotkać, rywalizować, integrować oraz miało dużo zabawy i sportowej frajdy – zaznacza Zieliński.

Łącznie w rywalizacji weźmie udział około tysiąc piłkarzy, przed którymi do rozegrania 200 spotkań. Finały poszczególnych kategorii zaplanowano na niedzielę.

ZOBACZ MATERIAŁ WIDEO

Komentarze