Kalendarz imprez na cały tydzień. Zobacz, gdzie warto się udać

HARMONOGRAM ZBLIŻAJĄCYCH SIĘ IMPREZ

16 czerwca – 23 czerwca

PIĄTEK, 16 CZERWCA, GODZ. 18:00

Wernisaż wystawy „Kołobrzeg kandydatem do Europejskiej Stolicy Kultury 2029”, Laboratorium Kultury Adebar, wstęp wolny;

Dział Promocji Miasta i Laboratorium Kultury Adebar zapraszają na wernisaż wystawy prac, które wzięły udział w konkursie plastycznym dla dzieci ze szkół podstawowych pod tytułem: „Kołobrzeg kandydatem do Europejskiej Stolicy Kultury 2029”. Na wystawie będzie można zobaczyć wszystkie dzieła – w tym te zwycięskie, wybrane przez jury.

 

PIĄTEK, 16 CZERWCA DO 18 CZERWCA

Młodzieżowe  Mistrzostwa  Województwa  Zachodniopomorskiego  w  siatkówce  plażowej,  Plaża  Wschodnia (wejście od ul. Fredry), wstęp wolny;

16.06.2023 r. – Minisiatkówka i kat. Junior
17.06.2023 r. – Młodziczka, Juniorka i Kadet
18.06.2023 r. – Kadetka i Młodzik

Zapisy od godz.  9;00
rozpoczęcie gier od godz.  10:00

SOBOTA, 17 CZERWCA, GODZ. 14:00

WARSZTATY Z LINORYTU –  prowadzi Aleksandra Kosior, Laboratorium Kultury Adebar, wstęp wolny;

Linoryt – to technika graficzna druku wypukłego. Polega na wyżłobieniu w linoleum przy pomocy dłut wzoru, który odbija się później na papierze. Tą techniką możemy wykonać nie tylko artystyczne prace, ale także stemple, którymi możemy ozdobić nasze prace wykonane w technice decoupage’u i scrapbookingu.  Warsztaty prowadzone będą przez rodowitą kołobrzeżankę, Aleksandrę Kosior – absolwentkę grafiki warsztatowej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Działa w obszarze technik grafiki warsztatowej, głównie wklęsłodruk i linoryt, tworząc w tych technikach obrazy odnoszące się do subiektywnych wrażeń.  Wraz z Radkiem Włodarskim współtworzy kolektyw wydawniczy OR publication.

SOBOTA, 17 CZERWCA,  GODZ. 20:00

Obrazowisko 7.0 – spektakl muzyczno–wizualny,  mała sala teatralna RCK,  bilety: 15 zł (normalny), 13 zł (ulgowy/ Karta Mieszkańca);

Po raz siódmy zapraszają na magiczny wieczór pod tytułem OBRAZOWISKO 7.0

W małej, kameralnej sali teatralnej RCK wystąpią dla was: Czuła Obserwacja feat. Lux Æterna oraz Daktyle & Kasia Szymków. Wszystko odbędzie się z towarzyszeniem wizualizacji oraz animacji tworzonych na żywo oraz przygotowanych wcześniej specjalnie na ten wieczór.

NIEDZIELA, 18 CZERWCA,  GODZ. 16:00  

Rodzinne Niedziele, Skwer Pionierów, wstęp wolny;

NIEDZIELA, 18 CZERWCA,  GODZ. 18:00

Spektakl Kołobrzeskiego Teatru Tańca –  “ANDANTE”, RCK  –  sala widowiskowa, bilety: 15zł  (normalny), 13 zł (ulgowy/ Karta Mieszkańca);

ANDANTE (wł. andare – iść). W muzyce  oznacza  tempo  spokojnego  kroku.  W spektaklu tak jak w życiu chodzimy, stawiamy kroki dosłownie i w przenośni na różnych płaszczyznach  i w  różnych  kierunkach.

 

Chodzenie jest jedną z najbardziej naturalnych form ruchu, przemieszczania się i jest pierwotną potrzebą każdego z nas. I tak idziemy od momentu narodzin aż do… aż dojdziemy tam,  gdzie zmierzaliśmy. A co się wydarzy po drodze?  Sami zobaczycie…

 

ŚRODA, 21 CZERWCA, GODZ. 12.00 – 19.00

Noc Kupały, Ogrody Hortulus Spectabilis

To słowiańskie święto związane z przesileniem Słońca, obchodzone jest w czasie najdłuższego dnia w roku. Noc Kupały wywodzi się z wierzeń Słowian. Zwyczaje i obrzędy wykonywane w trakcie Sobótki miały zapewnić świętującym  zdrowie i urodzaj.  21 czerwca w Ogrodach Hortulus będzie można choć na chwilę przenieść się w świat dawnych Słowian, Gotów i Gepidów, poznać ich kuchnię, zobaczyć jak się bawili i w co wierzyli. Atrakcje w ramach Nocy Kupały odbędą się w godz. 12:00 – 19:00.

Podczas wydarzenia dobędzie się:

– Maskarada tematyczna: elfy, wróżki, gnomy, potwory i inne stwory –  zapoznaj się z naszym paparazzi i skontaktuj  się z nami na FB, a prześlemy Ci zdjęcia.

–  W pogoni za Chochlikiem – gra terenowa.

–  Rytuały przy  Kamiennym Kręgu – opowieści o pradawnych ludach Gotów, Gepidów i Słowian.

– Słowiańska strawa – potrawy kuchni księżycowej.

–  Porady bioenergoterapeutów i radiestety itp.

 

CZWARTEK, 22 CZERWCA, GODZ. 20.00

TOMASZ MAKOWIECKI – live & jam session, Laboratorium Kultury Adebar, bilety 40/20 zł do zakupienia w kasie RCK i godzinę przed koncertem w Adebarze;

Miłośników inteligentnego popu i piosenki autorskiej z radością zapraszamy na solowy koncert Tomasza Makowieckiego, producenta, muzyka, kompozytora, wokalisty i autora tekstów, który obecny jest na polskiej scenie muzycznej od 2001 roku. Na swoim koncie ma pięć albumów studyjnych (“Makowiecki Band”, “Piosenki na nie”, “Ostatnie wspólne zdjęcie”, “NO! NO! NO!”, “Moizm”), a także udział w kilkudziesięciu wydarzeniach i projektach muzycznych we współpracy z czołowymi artystami. Wielokrotnie nominowany do nagród polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk oraz Paszportu Polityki w 2007 roku. “Nie Ma Nas” z gościnnym udziałem Katarzyny Nosowskiej to najnowszy singiel artysty zwiastujący płytę, której premiera przewidziana jest na jesień 2023 roku. Po koncercie zapraszamy na nastrojowe afterparty i energetyczne otwarte jam session z udziałem gwiazdy wieczoru.

PIĄTEK, 23 CZERWCA, GODZ. 16.30

XXVII Wędrowny Festiwal Kultury Ukraińskiej, RCK scena plenerowa, wstęp wolny;


Fundacja Prosvita oraz Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zapraszają na XXVII Wędrowny Festiwal Kultury Ukraińskiej.
W tym roku przyjadą do nas zespoły z Ukrainy:
Duo-Vita z Wałcza
H.O.R.P.Y.N.A z Olsztyna
Bud’mo z Iwano – Frankowska z Ukrainy
AZPiT Czerkaski NarodnyjChor z Czerkas / Ukraina.

SOBOTA, 24 CZERWCA, GODZ. 17.00

“RoCK Festiwal”, RCK – scena plenerowa, wstęp wolny;

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu zaprasza młode zespoły do wzięcia udziału w XI Regionalnym Przeglądzie Zespołów Rockowych “RoCK Festiwal”, który odbędzie się w sobotę, 24 czerwca na scenie plenerowej. Wydarzenie uświetni koncert zespołu RAT KRU.

– Grasz w lokalnym zespole? Tworzysz „do szuflady” i szukasz okazji, by wreszcie wystąpić  z własnym materiałem na żywo przed publiką?  Nic prostszego!  Zgłoś się do nas  i  weź udział  w Przeglądzie zorientowanym  na niezależną scenę rockową w mieście – zachęcają organizatorzy. Do wygrania 1000 zł oraz występ w roli supportu podczas jednej z imprez organizowanych przez Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta.

Zespół  chcący  wziąć  udział  w  konkursie  zobowiązany  jest  do  wypełnienia  karty zgłoszeniowej  i dostarczenia  jej wraz  z  czterema  utworami  muzycznymi  (CD lub pliki mp3) do  dnia  16 czerwca 2023 roku na adres: Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta, ul. Solna 1, 78-100 Kołobrzeg lub mailowo: animacja@rck.kolobrzeg.eu.  Karta zgłoszeniowa znajduje się na https://rck.kolobrzeg.eu/component/djevents/details/2023-06-24/508-xi-regionalny-przeglad-zespolow-rockowych-rock-festiwal.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze