Przedostatni letni koncert plenerowy

Kołobrzeska Orkiestra Zdrojowa i Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na przedostatni letni koncert plenerowy tego, w których wystąpi Kołobrzeska Orkiestra Zdrojowa pod dyrekcją Jacka Kujawskiego.

Koncerty na scenie plenerowej przy ul. Solnej 1 prowadzić będzie Małgorzata Maj. Wstęp wolny, początek o godz. 19.00.

Kołobrzeska Orkiestra Zdrojowa – założona w sierpniu 2004 roku przy Regionalnym Stowarzyszeniu Turystyczno-Uzdrowiskowym działa obecnie przy Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu.

W 2008 roku Kołobrzeska Orkiestra Zdrojowa zdobyła III miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Big Bandów w Łobzie. W roku 2017 zasiliła ją grupa młodych muzyków, orkiestra podjęła współpracę z kwartetem smyczkowym, a funkcję dyrygenta objął Jacek Kujawski, kontrabasista i kompozytor. Orkiestra zapewnia oprawę muzyczną miejskich uroczystości patriotycznych i religijnych, latem regularnie koncertuje na scenie plenerowej RCK gromadząc zwykle tzw. komplety publiczności. W repertuarze zespołu znajdują się standardy m. in. z repertuaru orkiestry Glenna Millera, standardy z lat 20-tych i 30-tych utwory okazjonalne (marsze, utwory sakralne, klasyczne), polskie i światowe przeboje muzyki rozrywkowej.

 

Komentarze