A co słychać na budowie Hossolandu?

W Brojcach pod Gryficami trwają prace budowlane na terenie powstającego tam Tematycznego Parku Rozrywki Hossoland, którego inwestorem jest Grupa Hosso. Będzie to pierwszy tego typu projekt w północnej części Polski. 

W Hossolandzie widać już zaawansowane prace budowlane! Prace idą z pełną mocą, a budynki coraz bardziej nabierają kształtów – czytamy na Facebook’u Hossolandu.

Pojawiły się jednak nowe informacje o zmianie terminu otwarcia parku. Otwarcie planowane było na wiosnę 2024 roku. Niestety, przesunie się o kilka miesięcy przez obszerny zakres robót budowlanych

Miejsce na weekendowy wypad

Mieszkańcy Kołobrzegu z niecierpliwością oczekują zakończenia budowy i otwarcia parku. Brojce, w których powstaje Hossoland, znajdują się w odległości zaledwie 35 km od miasta, a dzięki drodze ekspresowej S6 można dojechać tam w niecałe 30 minut. To zdecydowanie mniejszy dystans niż ten, który trzeba pokonać, żeby dotrzeć do innych parków rozrywki w Polsce. – Mieszkańcy tej części Polski zawsze musieli odbyć daleką podróż, żeby móc bawić się w parkach rozrywki, co wiązało się z co najmniej kilkudniową wycieczką– mówi Karen Hovsepyan, wiceprezes Grupy Hosso. –Teraz będą mieli okazję do tego, żeby aktywnie spędzić weekend bez potrzeby wyruszania w dalekie wyprawy po Polsce– dodaje.

Realizowane działania

Tematycznym Parku Rozrywki Hossoland planowanych jest wiele atrakcji, takich jak m.in. rollercoastery, baśniowe krainy tematyczne, pokazy magii – każdy, niezależnie od wieku znajdzie rozrywkę dla siebie. Do tego inwestor planuje stworzyć 6000 miejsc parkingowych przygotowanych na przyjazd turystów z całej Polski i zagranicy. Wszystko to powstaje we współpracy z doświadczonymi w tej dziedzinie projektantami, którzy pracowali przy budowach wielu parków rozrywki na całym świecie.

 

Komentarze