Odebrali nowy wóz strażacki z Kielc, po drodze wzięli udział w pierwszej akcji

Do OSP Karcino dotarł już nowy wóz bojowy. Średni wóz strażacki ratowniczo-gaśniczy z napędem 4×4 będzie idealny dla tej jednostki. 

W zeszłym tygodniu strażacy wybrali się do Kielc, by odebrać nowy wóz. Odpalono race i nowy wóz uroczyście wjechał do Karcina.

Warto także wspomnieć, że nowy wóz brał udział już w swojej pierwszej akcji nim dojechał do Karcina. Po odebraniu samochodu, w drodze powrotnej strażacy z OSP Karcino byli świadkami zdarzenia drogowego w miejscowosci Jasonek. Nie wahając się zareagowali i zabezpieczyli całe miejsce, po czym poczekali na dotarcie lokalnych służb.

Wóz kosztował ponad milion złotych i wykorzystano różne dotacje, by go zakupić. Sfinansowany został ze środków Gminy Kołobrzeg w kwocie 391.490,00 zł, z Powiatu Kołobrzeskiego w kwocie 20.000,00 zł, z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w kwocie 541.490,00 zł, z dotacji budżetowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w kwocie 68.000,00 zł oraz ze środków finansowych przekazywane z zakładu ubezpieczeń w kwocie 106.600,00 zł.

Komentarze