29-latka poszukiwało sześć prokuratur – wpadł, bo jechał pijany

Tym razem kołobrzeski policjant zatrzymał kierującego, który miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo funkcjonariusz ujawnił, że 29-latek ma zatrzymane prawo jazdy, jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu przez sześć prokuratur i zatrzymania oraz doprowadzenia do aresztu celem odbycia kary prawie półtora roku pozbawienia wolności.

W trakcie patrolu rejonu służbowego funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Kołobrzegu zauważył kierującego pojazdem Audi i zatrzymał do kontroli. Wynik badania stanu trzeźwości mężczyzny był pozytywny, 29-latek „wydmuchał” 1,6 promila. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach policjant ustalił, że mężczyzna ma zatrzymane prawo jazdy oraz jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu przez 6 prokuratur rejonowych. Ponadto podstawą poszukiwań 29-latka było także zatrzymanie i doprowadzenie do zakładu karnego celem odbycia kary 1 roku i 4 miesięcy pozbawienia wolności.
Mężczyzna został zatrzymany i już przewieziony do zakładu penitencjarnego w którym będzie odbywał zasądzoną karę. W najbliższym czasie czekają go także konsekwencje związane z jazdą po alkoholu, bo za popełnienie tego przestępstwa grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.
Osoba, która zdecyduje się prowadzić samochód pod wpływem alkoholu, musi liczyć się nie tylko z konsekwencjami prawnymi. Nieodpowiedzialna przejażdżka może również skończyć się tragedią na drodze.

Komentarze