Na co możemy się wybrać do Regionalnego Centrum Kultury?

  PLAN IMPREZ 

www.rck.kolobrzeg.eu

PAŹDZIERNIK 2023

 

6.10.2023 (piątek), godz. 19.00

Wernisaż kolekcji DuneArt

wstęp wolny

Dział Wystawienniczy RCK- GSW

Wystawa “Diune Art” to wydarzenie wyjątkowe i znaczące dla miłośników malarstwa.

W jednym miejscu i czasie publiczność będzie mogła obejrzeć kilkadziesiąt prac znanych polskich Twórców.

Wystawa została zorganizowana jako wszechstronna prezentacja dzieł dwudziestu ośmiu artystów biorących udział w legendarnych już plenerach, odbywających się od jedenastu lat w Villi Dune w Sarbinowie.

Ekspozycja ukazuje bogatą i różnorodną twórczość – od klasycznego malarstwa, po rzeźbę. Wyróżnione na wystawie tematy pokazują złożone artystyczne konfiguracje i zróżnicowane postawy twórcze.

Różnorodna jest również tematyka prac: od portretów ludzi i zwierząt, poprzez pejzaż, aż do przedstawień abstrakcyjnych. Odmienne style łączą się ze sobą, tworząc nową jakość.

Wszystkie prezentowane prace pochodzą ze zbiorów Dune Art.

 

7.10.2023 (sobota), godz. 10.00

8-Bit Tournament – Turniej Retro Gier

wstęp wolny

Mała sala teatralna

Czy kochasz gry 8-bitowe tak jak my? Jeśli tak, to mamy dla ciebie niesamowitą wiadomość!

7 września odbędzie się turniej w gry 8-bitowe na starych platformach komputerowych. Będziesz mógł zmierzyć się z innymi fanami klasycznych tytułów takich jak Super Mario Bros, Pac-Man, Tetris czy Contra. Będziemy rywalizować na prawdziwym sprzęcie z epoki, musisz tego doświadczyć!

Turniej odbędzie się na małej sali teatralnej Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu. Nie trzeba się wcześniej zapisywać, po prostu przyjdź i zgłoś się do organizatora z Lazy Coast Games, który będzie na miejscu.

Nie przegap tej wyjątkowej okazji, aby poczuć się jak w latach 80. i 90. i zagrać w najlepsze gry 8-bitowe wszech czasów!

Do zobaczenia.

 

8.10.2023 (niedziela), godz.11.00

Poranki Młodego Widza. Film: „Kicia Kocia na pikniku” reż. Marta Stróżycka (45 min.)

Bilety: 18 zł (normalny), 14 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca)

Sala widowiskowa

 

Poranki Młodego Widza. Film „Kicia Kocia na pikniku” reż. Marta Stróżycka (45 min.)

Uwielbianą przez najmłodszych rezolutną kotkę czekają nowe przygody. Razem ze swoimi wiernymi przyjaciółmi Packiem, Adelką i Juliankiem uda się na basen, plażę i oczywiście na piknik! Zobaczymy też, jak poznaje nowego kolegę podczas gry w piłkę, uczy się ważnej lekcji bawiąc się w sklep oraz odwiedza swojego wujka na wsi, gdzie zachwyca się jego nowym traktorem!

 

8.10.2023 (niedziela), godz.18.00

Koncert: Kasia Osterczy Trio „ Szymborska na jazzowo”

Bilety: 40 zł (normalny), 35 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca)

Sala widowiskowa

 

Rok 2023 – rokiem Wisławy Szymborskiej. Z tej okazji zapraszamy Państwa do Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta na wyjątkowe spotkanie z zespołem Kasia Osterczy Trio.

Jest to zespół o nietypowym i rzadko spotykanym instrumentarium. Inspirację do jego powstania stanowiła muzyka minimalistyczna, której brzmienie liderka starała się przenieść do współczesnej muzyki jazzowej. Do współpracy zaprosiła uznanych muzyków jazzowych młodego pokolenia – gitarzystę i kompozytora Piotra Scholza oraz saksofonistę Kubę Marciniaka. W 2020 roku zostali laureatami programu Jazzowy Debiut Fonograficzny organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca, dzięki któremu ukazała się debiutancka płyta zespołu Kasia Osterczy Trio zatytułowana „Travel Elegy”. Album „Travel Elegy” to zbiór osobistych muzycznych interpretacji wybranych wierszy Wisławy Szymborskiej w tłumaczeniu Stanisława Barańczaka i Clare Cavanagh. Pełna mądrości i błyskotliwych spostrzeżeń twórczość poetki kryje w sobie bliską artystce wrażliwość, którą starała się ukazać w swoich kompozycjach.

 

 

Komentarze