Trwa Finał WOŚP – zobacz co dzieje się w Kołobrzegu

Rozpoczął się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Będzie on wyglądał nieco inaczej, niż w poprzednich latach. W tym roku z powodu pandemii zabraknie części artystycznej oraz części gastronomicznej. Nie oznacza to jednak, że w Kołobrzegu nie będzie działo się kompletnie nic. W zbiórce na ulicach miasta ma uczestniczyć 225 wolontariuszy, a miejscowy sztab ma kwestować do godziny 20. Zorganizowane grupy wolontariuszy będzie można spotkać okolicach ratusza, na ulicy Mariackiej, przy molo i na Bulwarze Szymańskiego. W ramach imprez towarzyszących zaplanowano m.in. kąpiel morsów o godzinie 12, WOŚP-ową sesję z „Marianem”. W godzinach od 12 do 15 profesjonalni fotografowie będą wykonywać zdjęcia z rzeźbami przy ul. Mariackiej, przy kortach tenisowych, przy „Koperniku” oraz przy molo. Będzie też okazja do zobaczenia zabytkowych pojazdów przy latarni morskiej.

Wolontariusze kwestujący na ulicach miasta będą wyposażeni w identyfikatory, puszkę oklejoną banderolami. Każdy wolontariusz ma obowiązek kwestować w maseczce, rękawiczkach oraz przy zachowaniu dystansu.

W tym roku z racji licznych ograniczeń część finału odbywa się również w internecie. Do 2 lutego trwają licytacje oraz można wpłacać pieniądze do eSkarbonki kołobrzeskiego sztabu WOŚP. W Kołobrzegu nie zabraknie tradycyjnego Światełka do Nieba, a zadba o nie Bractwo Kurkowe, które wykona salut bracki. Będzie on transmitowany w internecie na facebookowym profilu WOŚP Kołobrzeg. Szczegóły wszystkich wydarzeń publikujemy na plakacie poniżej.

W tym roku fundacja zbiera pieniądze dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

POP

Komentarze