Spędź inspirujący czas wśród kobiet

Miejska Biblioteka w Kołobrzegu zaprasza na drugą edycję wyjątkowego wydarzenia – “Ogrody Kobiet” w Bibliotece Ogrody!
To niezwykłe spotkania dedykowane kobietom, pełne inspiracji, twórczości i wspólnego dzielenia się doświadczeniami.
W trakcie “Ogrodów Kobiet” odbędą się spotkania autorskie, gdzie wyjątkowe kobiety podzielą się swoimi historiami i przemyśleniami. Dodatkowo, zaplanowano warsztaty artystyczne, które pozwolą odkryć kreatywność każdej uczestniczki. Panele dyskusyjne stanowią doskonałą okazję do wymiany myśli i poglądów na tematy ważne dla kobiet.
Całe wydarzenie będzie trwało przez cały marzec, oferując obfity program pełen inspirujących wydarzeń. “Ogrody Kobiet” to nie tylko okazja do poszerzenia horyzontów, ale także do znalezienia przestrzeni dla siebie w towarzystwie równie silnych i inspirujących kobiet.

Szczegółowy program:

01.03. (piątek) godz. 17:00
𝗧𝗿𝗮𝗱𝘆𝗰𝗷𝗲 𝘀ł𝗼𝘄𝗶𝗮ń𝘀𝗸𝗶𝗲 𝘄 ż𝘆𝗰𝗶𝘂 𝘄𝘀𝗽ół𝗰𝘇𝗲𝘀𝗻𝗲𝗷 𝗸𝗼𝗯𝗶𝗲𝘁𝘆
𝗦𝗽𝗼𝘁𝗸𝗮𝗻𝗶𝗲 𝘇 𝗧𝗮𝘁𝗶𝗮𝗻ą 𝗔𝗻𝘁𝗼𝗻𝗶𝗻ą 𝗣𝗼𝘁𝗮𝗽𝗼𝘄ą-Ł𝗮𝘄𝗶ń𝘀𝗸ą
Rola i postrzeganie kobiety jako Matki-Bogini-Wyroczni oraz związek kobiety z mężczyzną w tradycji słowiańskiej.
Tatiana Antonina Potapowa-Ławińska – instruktorka Gimnastyki i Tradycji Słowiańskiej, założycielka szkoły „Rodołada”. Tradycja Rodzimowierców jest mocno zakorzeniona w jej rodzinie, a Kobiety od pokoleń były Uzdrowicielkami. Holistyczne podejście do ciała jest największą pasją Tatiany, jako choreografka, tancerka i nauczycielka jogi, stara się łączyć wiedzę o ciele fizycznym i energetycznym Człowieka. Jak głosi Tradycja naszych Przodków Ciało Umysł i Duch są nie rozłączne. Jesteśmy Makro i Mikrokosmosem jednocześnie. Razem z mężem Tadeuszem Ławińskim prowadzi Studio Jogi “Joga Sfera” w Kołobrzegu.

Wstęp wolny.

 

02.03. (sobota) godz. 12:00
𝗪𝗮𝗿𝘀𝘇𝘁𝗮𝘁𝘆 – 𝗦ł𝗼𝘄𝗶𝗮ń𝘀𝗸𝗮 𝗟𝗮𝗹𝗸𝗮 𝗠𝗼𝘁𝗮𝗻𝗸𝗮
Przenieśmy się w świat słowiańskiej legendy o Bogini Mokosz i jej darze kobiecie w postaci Dziesięciorączki. Pod okiem Tatiany stworzymy własne Laleczki Motanki, które będą nas wspierać przez cały kolejny rok. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej magicznej przygodzie ze słowiańskim rękodziełem.

Obowiązują zapisy tel. 504 678 646
Spotkanie poprowadzi Tatiana Antonina Potapowa-Ławińska

 

09.03. (sobota) godz. 17:00
𝐒𝐩𝐨𝐭𝐤𝐚𝐧𝐢𝐞 𝐚𝐮𝐭𝐨𝐫𝐬𝐤𝐢𝐞 𝐉𝐮𝐬𝐭𝐲𝐧𝐚 𝐃ż𝐛𝐢𝐤-𝐊𝐥𝐮𝐠𝐞
dziennikarka radiowo-telewizyjna, autorka książek i podcastów. Zajmuje się tematyką społeczno-kulturalną.
„Bezdzietne z wyboru” – nowy reportaż uznanej dziennikarki Justyny Dżbik-Kluge. Pierwsza tak kompleksowa, szczera i wielowymiarowa opowieść o niemacierzyństwie. To rozmowy z kobietami o tym, dlaczego nie chcą mieć dzieci. To refleksje osób ze świata nauki – psycholożki, demografki, ginekologa – na temat tego coraz powszechniejszego zjawiska. Ale przede wszystkim to opowieść o prawie do decydowania o swoim życiu bez poczucia winy za niespełnienie społecznych oczekiwań.

Obowiązują wejściówki, dostępne od 2.03.2024 w Bibliotece Ogrody
Spotkanie poprowadzi Paulina Żupaniec

 

15.03. (piątek) godz. 17:00
𝗦𝗽𝗼𝘁𝗸𝗮𝗻𝗶𝗲 𝗮𝘂𝘁𝗼𝗿𝘀𝗸𝗶𝗲 𝗝𝗼𝗮𝗻𝗻𝗮 𝗙𝗹𝗶𝘀
Psycholog, certyfikowana psychoterapeutka uzależnień i współuzależnienia, psychoterapeutka systemowa w procesie certyfikacji. Popularyzuje wiedzę na temat zdrowia psychicznego na łamach czasopism, na konferencjach i w mediach. Związana z Uniwersytetem Szczecińskim. Autorka książek, a także twórczyni bijącego rekordy popularności podcastu „Madame Monday – po dorosłemu”. Napisała praktyczny poradnik, który stawia na nogi tu i teraz. Joanna Flis tłumaczy w nim co zrobić z całą psychologiczną wiedzą dotyczącą samopomocowych praktyk, których tak wiele słuchamy w dzisiejszym społeczeństwie. Czym jest życiowa dojrzałość? Stanem czy procesem? Czy jest zależna od wieku?

Obowiązują wejściówki, dostępne od 8.03.2024 w Bibliotece Ogrody
Spotkanie poprowadzi Paulina Żupaniec

 

16.03. (sobota) godz. 12:00
𝗪𝗮𝗿𝘀𝘇𝘁𝗮𝘁𝘆 – 𝗞𝘄𝗶𝗮𝘁𝘆 𝘇 𝗸𝗿𝗲𝗽𝗶𝗻𝘆
Pracownia Fiori di Matis, w której Małgosia Matis wykonuje nietuzinkowe dekoracje z kwiatów gigantów oraz jednoczy i wspiera kobiety zaprasza na warsztaty tworzenia kwiatów z krepiny w realistycznym rozmiarze. Przyjdź i rozkwitnijmy razem!

Obowiązują zapisy tel. 504 678 646
Koszt spotkania: 50 zł
Spotkanie poprowadzi Fiori di Matis

 

23.03. (sobota) godz. 17:00
𝗞𝗼𝗯𝗶𝗲𝗰𝗲 𝗢𝗽𝗼𝘄𝗶𝗲ś𝗰𝗶
Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie poświęcone kobietom – Kobiece Opowieści! Spotkajmy się, aby wspólnie posłuchać inspirujących historii kobiet, wziąć udział w debatach na temat równouprawnienia i roli kobiet w społeczeństwie, oraz zapoznać się z wyjątkowymi produktami i usługami stworzonymi przez kobiety. Nie możesz tego przegapić! Przyjdź i zostań częścią tej inspirującej społeczności kobiet.

Obowiązują wejściówki, dostępne od 16.03.2024 w Bibliotece Ogrody
Spotkanie poprowadzi Karolina Miller-Milanowska

Zapraszamy serdecznie!

Przyjdź i dołącz do naszych niezapomnianych chwil, pełnych motywacji i pozytywnej energii! Tych wydarzeń nie możesz przegapić! Czekamy właśnie na Ciebie.

 

Komentarze