5 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe medale to bilans zawodników Morote

5 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe medale to bilans 9 zawodników Morote startujących w konkurencji kumite na międzynarodowym turnieju Arashi Kids w Lubinie.

Sobotnie zawody, w których walki toczyły się w systemie round robin (każdy z każdym), zgromadziły prawie 400 zawodników z 26 klubów z Polski, Czech i Estonii.
Rewelacyjny start zaliczyła Walerka Yakubovska zdobywczyni dwóch złotych medali w kumite młodziczek -52kg i w kumite kadetek -54kg. Uczennica Szkoły Podstawowej im. Mieszka I w Drzonowie – Gmina Kołobrzeg zwyciężyła wszystkie swoje walki w grupach i strefie pucharowej obu kategorii!

Świetnie spisał się Dima Kamornik, który niedawno wrócił do regularnych treningów po długiej przerwie i już zdołał wywalczyć dwa medale. Uczeń Szkoły Podstawowej nr 7 im. Zjednoczonej Europy w Kołobrzegu wygrał kumite młodzików – 55kg oraz zdobył srebro w kumite kadetów -57kg (finał 0-0,przegrany przez decyzję sędziowską 2-3).
Równie dobrze spisał się jego szkolny kolega Przemek Spadło, który zwyciężył w kumite chłopców -30kg, oraz zdobył srebrny medal w kumite chłopców u12-30kg.
Także złoto zdobył Dima Pidhrebelny, wygrywając kumite chłopców u10-25kg. Dima wraz ze zdobywcą srebrnego medalu Vladkiem Hunko(kumite chłopców u12-40kg) i trenują z bardzo dużym zaangażowaniem i widać tego pierwsze efekty.
Srebrny medal w bardzo licznej i mocno obsadzonej kategorii kumite młodziczek -42kg wywalczyła Klaudia Grząkowska, a jej klubowa koleżanka Lenka Szymanek brązowy. Obie zawodniczki wygrały wszystkie walki w swoich grupach, lecz w półfinale (Lenka) i finale (Klaudia), musiały uznać wyższość utytułowanej rywalki.
Dwa brązowe medale (kumite chłopców u10-30kg oraz kumite chłopców u12-30kg) wywalczył Mikołaj Szymanek, który jak zwykle imponował walecznością i determinacją.

Komentarze