6,5 tysiąca złotych mandatu w ciągu doby [WIDEO]

Tylko w ciągu niecałych 24 godzin młody kierujący popełnił wykroczenia skutkujące mandatami w wysokości 6500 złotych i nałożeniem 16 punktów karnych. Tak dotkliwa kara finansowa, była skutkiem jego brawurowego zachowania na drodze i nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego.
W miniony weekend funkcjonariusze ruchu drogowego kołobrzeskiej komendy zatrzymali kierującego, który znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość. 24-latek w terenie zabudowanym jechał 103 km/h. w związku z tym policjanci nałożyli na niego mandat karny w wysokości 1500 złotych i 10 punktów oraz zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami wystawiając jednocześnie pokwitowanie pozwalające na kierowanie pojazdem jeszcze przez 24 godziny. Nazajutrz do dyżurnego jednostki trafiło zgłoszenie o spowodowaniu kolizji na jednym z kołobrzeskich parkingów. Na miejscu okazało się, że to ten sam 24-letni kierujący stracił panowanie nad pojazdem i uszkodził słup oświetleniowy. W związku z tym policjanci ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 5000 złotych i 6 punktów.
Kierujący i tak uniknął poważniejszych konsekwencji. Gdyby do zdarzenia doszło po upływie terminu pokwitowania, mężczyźnie groziłyby dodatkowe konsekwencje prawne.

Komentarze