75 lat historii – film o Kotwicy Kołobrzeg [WIDEO]

Czyja żona musiała pogodzić się z tym, że Kotwica jest od niej ważniejsza? Jaki mecz został przerwany przez kolarzy? Ważniejsze jest utrzymanie, czy wygrane derby? Kto grał za bigos z ziemniakami? Na jaki mecz przyszło ponad 7 tysięcy kibiców i jakim wynikiem skończyło się spotkanie z Wisłą Kraków?

Odpowiedzi na te pytania znajdują się w materiale filmowym przygotowanym z okazji 75-lecia Kotwicy Kołobrzeg. Przedstawia on historie opowiadane przez 10 piłkarzy i trenerów, którzy przez lata tworzyli historię klubu i jednego przedstawiciela kibiców. To masa wspomnień i kopalnia anegdot przedstawiająca rzeczywistość Kotwicy na przestrzeni lat.

Całą ideę zainicjowały stowarzyszenia Socios Kotwica i Historia Kotwicy. Współautorem materiału jest nasz redakcyjny kolega Przemysław Polanin. Wideo można oglądać na kanale Muzeum Kotwicy.

W filmie wystąpili: Andrzej Kargul, Piotr Dubiela, Mirosław Czuryło, Andrzej Stawowczyk, Tomasz Mełnicki, Edward Smaczny, Wiesław Pieńkowski, Edward Sakowicz, Bogusław Koszel, Kazimierz Tomczyk i Mateusz Czerniejewski.

Komentarze