91-latek nie dał się oszustom. Chcieli oszukać go metodą “na wnuczka”

Postawa starszego mieszkańca Kołobrzegu zasługuje na wyróżnienie. Senior wysłuchał, co miała do powiedzenia osoba po drugiej stronie telefonu. Mężczyzna od razu zorientował się, że stał się celem oszustów i nie dał się omamić.
Choć metoda „na wnuczka” to znane oszustwo, corocznie pozwala przestępcom wzbogacić się na spore kwoty. Wczoraj do 91-letniego mieszkańca Kołobrzegu zadzwoniła, na numer stacjonarny kobieta, która podawała się za jego wnuczkę. Starszy mężczyzna wysłuchał, co miała do powiedzenia, po czym zakończył rozmowę. Kobieta wmawiała mężczyźnie, że jest jego wnuczką i spowodowała wypadek drogowy. Oczekiwała pomocy w postaci 60 tysięcy złotych, dzięki którym nie będzie miała „dalszych problemów”. Czujny senior od razu zorientował się, że kobieta chce go oszukać i wyłudzić od niego pieniądze. Jego postawa była wzorowa!
Policjanci apelują do mieszkańców, aby o wszelkich próbach, czy przypadkach oszustw informowali funkcjonariuszy. Mundurowi zwracają się z prośbą także do opiekunów osób starszych, w tym bliskich, aby uświadamiali swoich dziadków i rodziców o czyhających zagrożeniach i przestrzegali przed takimi sytuacjami.

Komentarze