W dniach 30 kwietnia – 3 maja na scenie plenerowej Regionalnego Centrum Kultury wystąpią: Za Burtą, Bryska, Thomas Grotto oraz Róże Europy. Koncerty rozpoczynać się będą o godz. 19:00. Wstęp wolny.
BRYSKA
Ukrywająca swoje prawdziwe oblicze wokalistka Bryska zadebiutowała w połowie roku 2021 i od tego czasu może pochwalić się większą ilością premier niż niejeden znany artysta. 22-latka w swoich tekstach bawi spostrzeżeniami na temat rzeczywistości, nie szczędzi gorzkich słów swoim ex-om w balladach, w dynamicznych utworach porusza tematy, jakich na próżno szukać we współczesnym popie. Wszystko w takt melodii tak chwytliwych, że od jakiegoś czasu nucą je wszyscy.
Od kwietnia 2021 roku, kiedy zadebiutowała singlem „naiwna”, przyzwyczaiła fanów do regularnego wydawania nowej muzyki – czy to jako oficjalne single, tzw. piosenki „pomiędzy” czy remixy. Wszystkie z nich w tempie wręcz geometrycznym zdobywają coraz większe grono fanów. Jej największe hity to „Lato (pocałuj mnie) (MANDEE Remix)” i „odbicie (Mark NeveRemix)” – obie dotarły do 1 i 2. miejsca krajowego Airplaya (listy najczęściej odtwarzanych piosenek w radiach).
Równo rok od debiutu, 22 kwietnia 2022 r. ukazała się jej debiutancka płyta „Moja ciemność” poprzedzona winylową EP-ką „Jestem Bryska”. Wśród 15 nowych utworów znalazł się też kolejny wielki hit Bryskiej „mam kogoś lepszego” w remixie Skytecha. Jesienią na rynek trafiła reedycja tej płyty – [Moja ciemność]² – i od razu pokryła się platyną. To z niej pochodzi przebój lata i najczęściej odtwarzana w wakacje piosenka w polskich radiach – „Samba” z duetem YouNotUs.
40-LECIE ZESPOŁU RÓŻE EUROPY
Róże Europy to polski zespół rockowy, który został założony w 1983 roku. Jego trzonem jest wokalista i autor tekstów Piotr Klatt, a skład kapeli wielokrotnie się zmieniał na przestrzeni lat. Zespół zaczął zyskiwać na popularności dzięki swojemu występowi na festiwalu w Jarocinie w 1985 roku. W 1988 roku ukazał się ich debiutancki album „Stańcie przed lustrami”, który zawierał takie przeboje jak „Mamy dla was kamienie”, „Rock’n’rollowcy” czy „Radio młodych bandytów”. Największą popularnością wśród fanów cieszył się jednak album „Poganie! Kochaj i obrażaj”, na którym znalazł się ich największy przebój – „Jedwab”. Ich ostatnia płyta, „Zmartwychwstanie”, wydana z okazji 30-lecia grupy, ukazała się w 2013 roku.
Prawdziwą gratką jest powrót Artura Orzecha na większość jubileuszowych koncertów. Artur Orzech, zanim stał się popularnym dziennikarzem muzycznym, telewizyjnym, był jednym z założycieli i gitarzystą zespołu Róże Europy, a także współautorem utworów zespołu, w tym kilku przebojów – z płyt: „Stańcie przed lustrami” (1988) i „Krew Marilyn Monroe” (1989).
ZA BURTĄ
Zespół już znany i ceniony wśród miłośników muzyki szantowej, uczestnik i laureat wielu polskich festiwali – m.in. w Giżycku, w Mikołajkach, w Garbatce, Chorzowie oraz na słynnym Shanties w Krakowie – co świadczy dobitnie o wartości muzycznej tej formacji. Za Burtą wykonuje muzykę szanty-folk, „ociekającą piwem, pachnącą wilgocią i posypaną solą morską…”. Repertuar koncertowy grupy oparty jest przede wszystkim na oryginalnych utworach autorskich oraz coverach znanych przebojów szantowych, wykonywanych przez większość zespołów z tego kręgu.
Podczas koncertów Za Burtą poza świetnie zagraną i śpiewaną na głosy muzyką, najważniejszym jest budowanie pozytywnego klimatu, a tym samym zachęcanie zgromadzonej publiki do wspólnej zabawy i śpiewania.
THOMAS GROTTO
Thomas Grotto pochodzi z Bolzano, ze słonecznej Italii. W Polsce mieszka od 2004 roku. Przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 12 lat, jako perkusista zagrał z zespołem FELINE MELINDA. Thomas Grotto to człowiek pełen pasji, wigoru i optymizmu. Do Polski przyjechał w 2004 r., kilkakrotnie uczestniczył w programie „Szansa na sukces”, występował także w programie „Śpiewaj i walcz”. W 2007 r. rozpoczął współpracę z grungowym zespołem „Soulbox” z Koszalina. W Kołobrzegu zaśpiewa największe włoskie przeboje, m.in. Felicita, Tornero, Chesara, Acapulco i wiele innych.
Zobacz, jakie imprezy towarzyszyć będą również KOŁOBRZESKIEJ MAJÓWCE: