Wanna z parawanem – alternatywa dla kabiny prysznicowej

Co zrobić, gdy w łazience nie ma miejsca na wannę i prysznic, ale nie chcemy lub nie możemy zrezygnować z jednej opcji? Na to pytanie odpowiada Katarzyna Sikora, projektantka w salonie łazienek InstalGlazur w Trzebiatowie.

Wybór pomiędzy wanną, a kabiną to odwieczny problem, prawda?

Kiedyś to faktycznie był problem – obecnie, na szczęście, już nie.

A co się w takim razie zmieniło?

Obecnie mamy idealne rozwiązanie na taki dylemat – wanna z parawanem nawannowym.

Mówi się, że nie ma kompromisów idealnych – ale w mojej ocenie oto on – ideał.

Dlaczego ten pomysł jest taki wyjątkowy?

Wanna z parawanem to połączenie dwóch opcji – wanny oraz prysznica. To idealne rozwiązanie dla fanów długich kąpieli w wannie oraz szybkich prysznicy.  Łazienki naszych klientów w wiekszości to małe pomieszczenia i często nie ma możliwości wstawienia dwóch osobnych opcji. Często małżeństwa mają różne prefernecje – jedno z małżonków chce wannę, a drugie prysznic. Wanna z parawanem nawannowym rozwiązuje ten dylemat.

Z czego mogą być wykonane parawany nawannowe?

Obecnie stawia się na szkło hartowane. To materiał, który ma posłużyć na lata. Szklane parawany są estetyczne, wytrzymałe  i łatwe w utrzymaniu czystości.

A jakie są rodzaje parawanu do wanny?

Jeśli już wiemy, jaki kształt wanny będzie najlepiej pasował do łazienki, jakie jest umiejscowienie – czyli po prostu, co znajduje się obok, wtedy jest pora na wybór odpowiedniego sposobu otwierania parawanu. Najczęściej spotyka się parawany otwierane składane, przesuwne, wahadłowe czy stałe.

Parawan przesuwny składa się z dwóch lub więcej części, które przesuwając się tworzą szczelną zaporę dla wody. Tego rodzaju parawan najlepiej zamontować na wannie, która będzie miała linie proste na krawędziach (czyli wanna prostokątna lub wielokątna). Parawan składany jest bardzo uniwersalny. Sprawdzi się przy każdym rodzaju wanny – zarówno przy prostokątnych, jak i owalnych. System harmonijkowy nie wymaga montowania prowadnic, a zatem umożliwia dopasowanie go nawet do owalnego lub nieregularnego kształtu wanny.

Parawan nawannowy wahadłowy jest to najczęściej parawan jednoskrzydłowy z drzwiami o niezbyt dużej szerokości. Specjalne zawiasy umożliwiają otwarcie skrzydła zarówno w stronę wanny, jak i w kierunku przeciwnym. Jest to wygodne rozwiązanie, jeśli chodzi o możliwość utrzymania parawanu w czystości. Rzadko spotyka się parawany wahadłowe dwuskrzydłowe – zapewniają one lepszą ochronę przed zachlapaniem, ale są większe i cięższe od jednoskrzydłowych;

A parawan stały?

Parawan ze stałą, nieskłądaną szybą to prosta w swojej formie opcja ochrony przed rozchlapywaniem się wody w łazience. Dużą zaletą tego parawanu jest łatwość w utrzymaniu go w czystości, ponieważ brak w niej łączeń, uszczelek, czy klamr. Idealnie sprawdzi się tam gdzie oddzielenie strefy kąpieli od pozostałej części łazienki jest istotne – np. gdy tuż przy wannie znajduje się szafka z umywalką.

Zakup wanny z parawanem to w takim razie maksymalizacja przestrzeni w łazience.

Tak, dokładnie. I jeżeli lubisz zarówno relaksujące kąpiele w wannie, jak i szybkie prysznice to ta opcja jest idealna dla Ciebie. W naszym Salonie Łazienek znajdziecie ogromną ofertę zarówno wanien jak i parawanów a nasi doradcy pomogą dobrać najlepszą opcję uwzględniając warunki pomieszczenia i potrzeby rodziny. Zapraszamy serdecznie.

Dziękuję za rozmowę.

Dziękuję.

Komentarze