Policja zajmie się młodzieżą. Jakie zadania otrzymał nowy zespół w kołobrzeskiej komendzie?

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży oraz skuteczne przeciwdziałanie zjawiskom demoralizacji i patologii społecznych w Komendzie Powiatowej Policji w Kołobrzegu powołano nowy Zespół ds. Prewencji Kryminalnej oraz Nieletnich i Patologii.

W jego prace zostali zaangażowani asp. Piotr Pawlik i sierż. szt. Judyta Zmysłowska. Funkcjonariusze realizują działania profilaktyczne i edukacyjne skierowane przede wszystkim do dzieci i młodzieży, ale także do rodziców oraz pedagogów. Do ich zadań należy m.in.: prowadzenie spotkań profilaktyczno-edukacyjnych,  współpraca z samorządami, instytucjami i organizacjami społecznymi, tworzenie programów i materiałów profilaktycznych, przeciwdziałanie demoralizacji, uzależnieniom oraz innym patologiom społecznym, monitorowanie zagrożeń i analiza zjawisk dotyczących przestępczości nieletnich, współpraca z Oficerem Prasowym KPP Kołobrzeg w zakresie promocji działań prewencyjnych.
Policjanci zapraszają do współpracy szkoły, instytucje, organizacje oraz wszystkich zainteresowanych działaniami profilaktycznymi na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

Kontakt do Zespołu: 47 78 46 525.

Komentarze