A może na Walentynki aż 13 randek?

Regionalne Centrum Kultury zaprasza w środę, 14 lutego na spektakl„13 randek DaNuty” w wykonaniu Katarzyny Dąbrowskiej. Start o godz. 18.00.

Danuta Rinn była wszechstronnie wykształcona muzycznie, a łatwość z jaką śpiewała arcytrudne kompozycje, lekkość i wdzięk jej swingowania to pułapka dla tych, co próbują się z jej piosenkami mierzyć.

Niewiele współczesnych wokalistek posiada możliwości wokalne odpowiadające poziomowi trudności tego materiału. Jedną z nielicznych jest z pewnością Katarzyna Dąbrowska, której oryginalna barwa głosu, nadaje znanym i lubianym piosenkom Rinn zupełnie nowego brzmienia. Wspomagają ją w tym błyskotliwe aranżacje Urszuli Borkowskiej i zabawny scenariusz Magdaleny Smalary.

13 wybranych do programu utworów stało się pretekstem do snucia rozważań o miłości. A myli się ten, kto twierdzi, że wszystko już na ten temat zostało powiedziane. Większość z nas ma swoją miłosną historię, większość z nas chodziła, chadza lub w końcu pójdzie na jakąś randkę. Randka. Randka jako obietnica, randka jako wrota do przyszłości, randka jako preludium związku, przedpokój relacji, randka jako koszmar.

Skąd wziąć potencjalnych partnerów i partnerki? Dokąd iść na randkę, w co się ubrać, co jeść? Jak o związek dbać, jak go utrzymać? No cóż, na te pytania nie znajdziecie odpowiedzi w spektaklu “13 randek DaNuty”. Ale być może nauczycie się przyjmować komplementy, poznacie sekret bezbolesnego rozstawania się z partnerami “nierokującymi” za pomocą dedykowanej poezji i pojmiecie czego objawem może być brak apetytu. Piosenki, jakie będzie można usłyszeć podczas koncert: “Gdzie Ci mężczyźni”, “Polska baba”, “Sposób na panów”, “Jerzy Blues”. “Nie mam woli do zamęścia” i… jeszcze osiem innych.

Bilety w cenie 55 zł (normalny), 45 zł (ulgowy / Karta Mieszkańca).

 

Komentarze