Adrian W. stanie przed sądem

Pod koniec maja, do Sądu Okręgowego w Koszalinie wpłynął akt oskarżenia w sprawie 19-letniego Adriana W., który dwa lata temu zaatakował nożem i zamordował  16-letniego Sebastiana J. Młody chłopak odpowie za zabójstwo.

Przypomnijmy. Do zabójstwa doszło 16 grudnia 2019 roku na klatce schodowej bloku przy ulicy Rybackiej. Tego ranka 16-letni Sebastian J., uczeń Zespołu Szkół Mechanicznych, zamówił taksówkę, aby dotrzeć na kołobrzeski dworzec, a stamtąd pojechać na praktyki zawodowe do Karlina. Niestety, nie zdążył. Na klatce schodowej bowiem zaczaił się jego najlepszy przyjaciel i kiedy chłopak wychodził z domu, zadał mu sześć ciosów nożem w szyję i klatkę piersiową. Leżącego w kałuży krwi syna znalazła jego matka i zaalarmowała pogotowie i policję. Pomimo reanimacji 16-latka nie udało się uratować. Mordercą okazał się 17-letni Adrian W.  W toku prowadzonego postępowania okazało się, że Sebastian zginął tylko dlatego, że Adrian był zazdrosny o jego nowych znajomych! Chłopak nie mógł pogodzić się z tym, że Sebastian ma nowych kolegów i poświęca mu mniej czasu.

19-latek (w chwili morderstwa 17-latek) za zabójstwo będzie odpowiadał jak osoba dorosła. Grozi mu do 25 lat pozbawienia wolności, ale jego młody wiek chroni go w świetle prawa przed dożywociem. Badanie biegłego z zakresu psychiatrii wykazało, że w chwili popełniania czynu Adrian W. był poczytalny.

AB-W

Komentarze