Akrobaci zakończyli sezon startowy

W ubiegłą sobotę zakończyły się oficjalne starty w naszym województwie w akrobatyce sportowej i skokach na trampolinie w 2023 roku, zgodnie z kalendarzem imprez Zachodniopomorskiego Związku Gimnastycznego.

Bardzo udanie w ogólnej klasyfikacji zaprezentował się Kołobrzeski Klub Sportów Gimnastycznych ACROSPORT, który poza dziesięcioma medalami zdobytymi w ostatnim Zachodniopomorskim Turnieju w Skokach na Trampolinie, zaliczył również bardzo dobry występ w czerwcowych Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Zielonej Górze, zdobywając dwa medale – złoto w konkurencji dwójek chłopców i brąz w dwójkach mieszanych.

Dodatkowo starty zawodników w dyscyplinie olimpijskiej – skokach na trampolinie ulokowały klub na 5. miejscu w regionie północno-zachodnim. – Warto dodać, że nasze dzieci rywalizowały w systemie sportu młodzieżowego prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zarówno miejsca na podium, jak i pozostałe wywalczone lokaty przez akrobatów klubu ACROSPORT we wspomnianych imprezach w 2023 r., to jedyne oficjalne sukcesy zarówno w akrobatyce sportowej, jak i trampolinie uzyskane przez dzieci i młodzież trenującą te dyscypliny w mieście i regionie kołobrzeskim – dodają trenerzy KSG Acrosport Kołobrzeg. – Tym samym chcielibyśmy pogratulować zawodnikom, a także podziękować rodzicom naszych sportowców za nieustanne wsparcie i doping.  W nowym 2024 roku czekają nas kolejne emocje i wyzwania. Niebawem poznamy plan startów klubowych podopiecznych we wszystkich konkurencjach Polskiego Związku Gimnastycznego.

W klubie prowadzone są szkolenia w:

– akrobatyce sportowej (w konkurencjach zespołowych)
– w skokach na trampolinie (indywidualne i synchroniczne)

– w skokach na podwójnej mini trampolinie

– w skokach na ścieżce akrobatycznej (tumbling).

Komentarze