Al Pako jako kolejne Miejsce Przyjazne Rowerzystom na Pomorzu

Mamy już 119 Miejsc Przyjaznych Rowerzystom – na mapie Pomorza Zachodniego pojawiło się właśnie 5 nowych MPR-ów, które uzyskały stosowne certyfikaty. Propozycje kolejnych lokalizacji można zgłosić w dowolnym momencie – od 2022 roku Zespół Wdrożeniowy pracuje w trybie całorocznym.

– Miejsca Przyjazne Rowerzystom to efekt naszych działań prowadzonych konsekwentnie od 10 lat. Postawiliśmy nie tylko na rozbudowę sieci tras rowerowych na Pomorzu Zachodnim, ale także tworzenie całej infrastruktury towarzyszącej, jak miejsca noclegowe, punkty gastronomiczne czy miejsca, w których samodzielnie  można dokonać drobnych napraw na trasie. To sprawia, że turystyka rowerowa w naszym regionie staje się coraz bardziej popularna. Cieszę się, że dzięki pozytywnej weryfikacji przeprowadzonej w ostatnich tygodniach możemy do systemu rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom dopisać kolejne punkty na mapie regionu – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Pod koniec kwietnia 2024 roku wszystkie zgłoszenia nadesłane w ostatnim okresie zostały pozytywnie zweryfikowane przez członków Zespołu Wdrożeniowego. Zgodnie z Regulaminem Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w województwie zachodniopomorskim certyfikaty przyznano:

1 Morski Klif Międzyzdroje (miejsca noclegowe)

2 Al Pako – alpaki nad morzem Charzyno (atrakcje turystyczne)

3 Pensjonat Myśliwski Żelichów (miejsca noclegowe)

4 Sklep sportowy SPORTGRYF Bogdan Wołowczyk Gryfino (Pozostałe obiekty handlowe i usługowe)

5 Dom wypoczynkowy Passat Niechorze (miejsca noclegowe).

Dodatkowo zgodnie z Regulaminem MPR nie rzadziej niż raz na dwa lata należy przeprowadzić ponowną weryfikację obiektów należących do systemu. Zespół ds. MPR przystąpił do ponownej weryfikacji. W ostatnich tygodniach zweryfikowano po raz kolejny 9 obiektów, wszystkie otrzymały pozytywną ocenę. Właściciele obiektów są bardzo zadowoleni z przystąpienia do sytemu i budowanych przez Pomorze Zachodnie tras rowerowych. Dzięki przeprowadzanej podczas weryfikacji ankiety dowiadujemy się m.in. o liczbie rowerzystów odwiedzających dane obiekty, ich narodowości czy rodzajach promocji prowadzonych przez obiekty MPR.

W okresie maj-lipiec przeprowadzane zostaną kolejne ponowne weryfikacje MPR-ów (razem 63 obiekty).

Więcej informacji o Miejscach Przyjaznych Rowerzystom na stronie rowery.wzp.pl w zakładce „MPR-y”.

Komentarze