Anna Mieczkowska mówi “NIE” betonowym ekranom

Wracamy do tematu ekranów akustycznych montowanych przy powstającym odcinku drogi pomiędzy rondem Jerzego Patana a Węzłem Kołobrzeg Wschód.

Po naszej wczorajszej interwencji Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poleciła wykonawcy prac natychmiastowe zdjęcie zainstalowanych już betonowych płyt. Jednocześnie rzecznik GDDKiA wskazał, że inwestycja zakłada montaż  bardziej estetycznych oraz pochłaniających hałas ekranów, ale nadal wykonanych z betonu. Z takim rozwiązaniem nie godzą się władze miasta. Prezydent Anna Mieczkowska skierowała oficjalne pismo do GDDKiA, w którym sprzeciwia się betonowym barierom. – Wnoszę o dokonanie natychmiastowej zmiany w tym zakresie. Nasadzenia roślinności, które planujecie Państwo wykonać nie rozwiążą problemu ich nieestetycznego wyglądu – czytamy w piśmie z Urzędu Miasta.

Anna Mieczkowska zaznacza, że nie ma zgody władz miasta na kontynuację budowy ekranów z betonowych paneli. Wskazuje również, że wyczekiwana droga miała być wizytówką, a może stać się antyreklamą miasta.

Pełną treść pisma skierowanego przez władze miasta publikujemy poniżej.

Komentarze