Aplikacja mZUSz kolejnymi funkcjami

W aplikacji mZUS można złożyć nie tylko wniosek o świadczenie Rodzina 500+ czy Dobry Start 300+.Do aplikacji dodano właśnie formularze o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy i dofinansowanie pobytu w żłobku.

Wystarczy, że rodzic zaktualizuje w sklepie GooglePlay albo AppStore aplikację ZUS, a będzie miał dostęp do nowych wniosków.

Aplikacja mZUS to nie tylko świadczenia dla rodzin. Pozwala ona również: zadzwonić na infolinię ZUS (COT), przejść do strony, by zarezerwować e‑wizytę w ZUS, odczytać wiadomości z indywidualnego profilu na PUE, czy otrzymać powiadomienie, które przypomina o wniosku na nowy okres świadczeniowy.

Rodzice mogą korzystać z mZUS od 14 listopada 2022 roku. Jest do pobrania bezpłatnie ze sklepów Google Play i AppStore. Dotychczas klienci zainstalowali ją na 100 tys. urządzeń mobilnych. Aby aktywować aplikację, trzeba ją połączyć z profilem na PUE. Oznacza to, że bez profilu PUE klient nie będzie mógł skorzystać z aplikacji. Aktywacja i połączenie z profilem na PUE jest opisane krok po kroku na początkowych ekranach aplikacji.

Ogromnym ułatwieniem dla rodziców jest to, że nowy wniosek utworzą na podstawie poprzedniego, jeśli był złożony przez mZUS lub na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Dzięki temu większość informacji uzupełni się automatycznie. Jeśli dane uległy zmianie, przed wysłaniem można je edytować.

Komentarze