Awanse w kołobrzeskiej komendzie policji

Z okazji 102. rocznicy powołania Policji Państwowej funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu obchodzili uroczyste święto. Jest to data szczególna dla wszystkich funkcjonariuszy, to czas awansów, nominacji, odznaczeń – zarówno samych policjantów, jak i pracowników policji.
Oficjalna część wydarzenia rozpoczęła się po złożeniu meldunku przez dowódcę uroczystości podinspektora Krzysztofa Rosiaka, I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Kołobrzegu. Akty nominacyjne na kolejny stopień w korpusie oficerskim odebrało dwóch funkcjonariuszy. Nominacje na wyższy stopień w korpusie aspirantów otrzymało 23 policjantów, a w korpusie podoficerów policji 16 funkcjonariuszy. Komendant Powiatowy Policji w Kołobrzegu mianował na stopień starszego posterunkowego 4 funkcjonariuszy.
Z okazji tegorocznego święta za rzetelność i zaangażowanie w służbie na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu kołobrzeskiego zarówno prezydent Anna Mieczkowska, jak i starosta Tomasz Tamborski wyróżnili nagrodami dwóch policjantów: sierżanta Grzegorza Kornackiego i starszego aspiranta Arkadiusza Waligórę.

Komentarze