Bajkał z Izabelą Rutkowską

Tym razem spotkanie z cyklu „Za horyzontem” poprowadzi Izabela Rutkowska – podróżniczka i pisarka. Odbędzie się w czwartek, 22 lutego o godz. 19.00. Dzięki niej, oczami wyobraźni wybierzemy się nad jezioro Bajkał. Koleją Transsyberyjską nad najgłębsze jezioro świata. Zwiedzimy je w różnych porach roku.

Są takie hasła, które zawsze rozbudzają wyobraźnię i robią wrażenie. Między innymi jest nim Bajkał – najgłębsze, najstarsze, najbardziej przejrzyste jezioro na świecie. Dla miejscowych święte morze, które według szamańskich wierzeń zamieszkują duchy. Podczas spotkania przejedziemy zamarznięty Bajkał UAZ-em, poznamy jego mieszkańców, odwiedzimy Irkuck i stolicę Buriacji. Dotrzemy tam Koleją Transsyberyjską, przemierzając ogromną Syberię, z krótkimi postojami na dworcach największych miast na najdłuższej trasie kolejowej świata.

Izabela Rutkowska – autorka książki podróżniczej dla dzieci, pt: Niezwykłe podróże Natalki. Na walizkach spędziła kilkanaście lat. Pomieszkiwała w Peru, gdzie śladem Arkadego Fiedlera spłynęła barką po rzece Ukajali, w Turcji gdzie studiując i przemierzając ją autostopem, w Petersburgu pracując jako wolontariuszka, czy w Nowej Zelandii gdzie skoczyła na spadochronie i wygrała bilety na koncert AC/DC. Na wymarzone podróże zarabiała jako pilotka wycieczek, zabierając grupy w różne krańce świata, jak: Syberia, Mongolia, Namibia, Maroko, Jamajka, czy Sri Lanka. Uwielbia opowiadać o swoich podróżach.  Osiadła w rodzinnym Koszalinie, gdzie pracuje w organizacji pozarządowej, organizując czasem jakieś wydarzenia.

Bilety 15 zł (normalny), 13 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca) w kasie RCK i na tobilet.pl.

Komentarze