Będą darli pierze na scenie

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na spektakl pt. „Darcie pierza. Ja – Osiecka” w wykonaniu Bałtyckiego Teatru Dramatycznego z Koszalina.

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 2 kwietnia o godz. 18.00 w sali widowiskowej.

Agnieszka Osiecka to nazwisko doskonale znane czytelnikom, widzom i słuchaczom, jak Polska długa i szeroka. Choć od jej śmierci mija kolejna dekada, nie ma chyba osoby, która nie rozpoznałaby jej sztandarowych hitów choćby po krótkim fragmencie. A gdybyśmy dostali od niej tajemniczy list, podpisany po prostu „Ja – Osiecka”? I to nie list w formie papierowej, ale teatralnej!

Bazą scenariusza jest mało znany dramat Osieckiej pt. „Darcie pierza”. To ostatni tekst autorki napisany przed śmiercią. Forma pożegnania z publiką i czytelnikami, pewnego rodzaju podsumowanie. Być może rzecz się dzieje w przedsionku zaświatów, a otaczający bohaterkę ludzie niekoniecznie są ludźmi z krwi i kości? Tekst dramatu wzbogacono o piosenki – zarówno doskonale znane, jak i warte przypomnienia koszalińskiej publiczności. Realizatorzy znani z przebojowego spektaklu „Kora. Falowanie i spadanie” wracają do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego i biorą na tapet kolejną kobietę – ikonę polskiej popkultury. Sama jej postać sugeruje przedstawienie oniryczne, ale i słodko-gorzkie. Co może wyjść z połączenia kosmicznych energii kultowej pisarki, zafascynowanych nią twórców i talentu aktorów? Z lekkości pierza i gatunkowego ciężaru testamentu? Najpewniej właśnie taki spektakl jak „Darcie pierza. Ja – Osiecka”.

Bilety w cenie 60 zł (normalny), 50 zł ulgowy/ Kołobrzeska Karta Mieszkańca do nabycia w kasie RCK oraz na kupbilecik.pl.

Komentarze